Версія для друку Версія для друку

Вода – це чиєсь врятоване життя

Досвід гасіння пожеж свідчить, що протипожежне водопостачання є одним із основних факторів успішного гасіння значної кількості пожеж. Згідно із статистикою, кожна третя пожежа ліквідовується із використанням пожежних гідрантів та пожежних водоймищ.
З цією метою співробітниками 5-ої державної пожежно-рятувальної частини Державної служби України з надзвичайних ситуацій два рази на рік проводяться перевірки стану протипожежного водопостачання району із складанням необхідних документів та врученням їх відповідальним керівникам для усунення виявлених недоліків. До слова, така перевірка була здійснена в травні. Аналізуючи стан протипожежного водопостачання в м. Іршава можна сказати, що кількість несправних пожежних гідрантів з минулого року порівняно зменшилась. Протягом 2013 року та поточного періоду 2014 року Іршавським комунальним підприємством по водопостачанню проводиться ремонт несправних пожежних гідрантів.
Під час виникнення пожеж завдаються великі матеріальні збитки, а найприкріше те, що бувають випадки загибелі людей. Нестача води призводить до того, що пожежно-рятувальна служба неспроможна у ряді випадків виконувати роботу з гасіння пожеж і рятування людей. Коли пожежні машини приїжджають на гасіння будівлі, споруди, житлових будинків, то виливають наявні 2,7 т води (більше в машину фізично не вміщається) за 4 хвилини. Далі вони повинні підключитися до загальної подачі води у населеному пункті. Ось тут і починаються проблеми. Отримати воду спецтехніка може тільки через пожежний гідрант, або інше джерело протипожежного водопостачання, які спочатку потрібно знайти, тому що половина з них не має позначень. Далі необхідно до них приєднатися, а ми вже знаємо, що більшість з них не працює. На все це втрачається дорогоцінний час, а пожежа поширюється . Але, найпарадоксальніше, що навіть, якщо і перший, і другий етапи пройдені, рятувальникам забрати воду досить складно, тому що до деяких пожежних водоймищ під’їзди та підходи захаращені, а в деяких селах зовсім відсутні, в результаті пожежні автомобілі займаються підвозом води з далеких відстаней, що ускладнює гасіння пожеж.
Слід зауважити, що кожний заклад, установа і організація повинні бути забезпечені зовнішнім і внутрішнім протипожежним водопостачанням згідно з вимогами будівельних норм. Керівники закладів, установ і організацій зобов’язані забезпечити технічне обслуговування, справний стан і постійну готовність до використання систем протипожежного водопостачання, які перебувають на їх балансі. Пожежне водопостачання промислових підприємств може здійснюватись від: водогінної мережі, пожежних водоймищ, природних джерел водопостачання (річок, озер, ставків). Відсутність протипожежного водопостачання та наявність несправних пожежних гідрантів при виникненні пожежі в радіусі їх дії приведе до збільшення часу ліквідації вогню, та зростання матеріальних збитків, а можливо й до загибелі людей.
Тарас Чушенко,
начальник караулу №2 ДПРЧ -5
м. Іршава,
старший лейтенант служби цивільного захисту.

Ваш отзыв

Ваш коментар