Версія для друку Версія для друку

Громадськість більше 30 країн нашої планети відзначає Всесвітній день містобудування

Цей День виник і заснований з ініціативи громадськості та працівників у сфері планування міст і населених пунктів з метою підвищення інтересу в галузі містобудування. Вперше День містобудування був проведений в Університеті Буенос-Айреса, столиці Аргентини, у 1949-му році, а запропонував його відзначати професор на ім’я Карлос-Марія-делла Паолера (Carlos Maria della Paolera), випускником Інституту міського будівництва в Парижі.
Об’єктами містобудівної діяльності на території нашого району є 47 історично сформованих пунктів, 46 сіл та одне місто, а також сам район. Окремими об’єктами містобудівної діяльності можна вважати також території сільських та міської рад. Початком формування сучасної системи розселення району можна вважати 16-17 сторіччя. Власне у цьому періоді почали формуватися більшість населених пунктів району, про що свідчать відповідні перші письмові згадки. На сьогодні більша половина сіл, за класифікацією, є крупними та великими населеними пунктами з чисельністю від дев’яти до трьох тисяч осіб. Це, наприклад, такі села, як Ільниця, Білки, Довге, Великий Раковець та інші. До категорії малих населених пунктів відносяться такі села, як Дуби, Кобалевиця, Івашковиця Загатянської сільської ради.
На сьогодні, крім службовців відділу містобудування та архітектури районної державної адміністрації, питаннями містобудування займаються три комунальні підприємства району, а саме КП «Архітектура» – директор Яцків Марія Михайлівнв, КП «Будремпроект» – директор Бокотей Іван Михайлович, КП «Євробудпроект» – директор Стільник Василь Михайлович, а також окремі фахівці, які отримали сертифікати на зайняття відповідною проектною діяльністю: Шаламага Роман Остапович, Андрела Михайло Михайлович, Лендєл Сергій Юрійович, Анинець Віктор Васильович, Бідзіля Михайло Михайлович.
З нагоди відзначення Всесвітнього дня містобудування (урбанізму) вітаю всіх своїх колег, всіх, хто бере активну участь у проектуванні та забудові території району, студентів нашого району, які навчаються на кафедрах містобудування, архітектури, планування міського благоустрою вищих навчальних закладів України. Бажаю здоров’я, добра, життєвого благополуччя, миру і, як звичайно, творчих успіхів та реалізації проектних рішень.

Володимир ШТУМФ,
начальник відділу містобудування
та архітектури РДА,
головний архітектор району.

Ваш отзыв

Ваш коментар