Версія для друку Версія для друку

ЗЕМЕЛЬНІ СКАРГИ ІРШАВЧАН – НА КОНТРОЛІ

Цього вівторка на своє засідання зібралася комісія райради з питань екології, використання природних ресурсів, рекреації, земельних відносин та агропромислового комплексу, яку очолює Василь Павлище. Чимало заяв жителів нашого району розглянула комісія.
Мешканка Іршави Марія Пал є інвалідом. На земельну ділянку, яку батько жінки користував близько тридцяти років, зі слів заявниці, несправедливо зазіхнула сусідка. Тому вже кілька років триває паперова тяганина. Народні обранці, вивчивши питання, запропонували іршавчанці набагато більшу земельну ділянку в іншому місці з безкоштовним виготовленням документації на неї. Із цим заявниця погодилася. На засіданні комісії був присутній і керівник ТзОВ «Землемір» Володимир Терновцій, який роз’яснив цю ситуацію. Він також висловив свою точку зору з приводу безоплатного надання послуг його організацією для ветеранів. Було прийнято рішення про необхідність прийняття програми підтримки таких верств населення у сфері документування земельних відносин.
Василь Пуга із Загаття скаржився на те, що на земельну ділянку оформив папери, але залишився нюанс із відбиттям меж. Із цим ніяк не може навести лад. Чоловік каже, що окремі інстанції з ним просто грають у «футбол». Депутати у відповідних інстанцій затребують пояснення.
 Василь Митровцій з Осою прийшов із спірним земельним питанням, яке у нього виникло  із керівництвом православної громади. Він звів будівлю у центрі села, поблизу церкви. Його опонент мотивує свою позицію тим, що ця будівля стоїть на заваді вільного доступу до церкви. Депутати не робили поспішних висновків і виїхали на місце, аби об’єктивно оцінити ситуацію.
Поспілкувались з обома сторонами, оглянули територію, почули думку сільського голови. Комісія дійшла висновку, що, можливо, конфлікт виник через якісь особисті непорозуміння, бо до храму вільно можна доступитися з трьох сторін.
Марія Продан з Лисичова теж має проблеми із землею. Комісії було надано всі документи. Жінці рекомендовано взяти до уваги висновки сільської земельної комісії. В інакшому випадку їй краще звернутися до суду.
Питання Єлизавети Гончаренко з Вільхівки не є в компетенції членів комісії. Тому ця заява буде скерована за належністю, тобто у відповідні інстанції. Інакше її доведеться вирішувати у судовому порядку.
Було заслухано лист Міністерства агрополітики України щодо відсутності законних підстав райради погоджувати звільнення чи призначення керівників підприємств, що знаходяться у підпорядкуванні міністерств. Цю інформацію взяли до відома.
 Чимало уваги присвятили питанню утилізації та переробці сміття. Наразі в районі цим займається «Еко ір». В окремих депутатів були запитання до цієї структури. Вони зажадали заслухати звіт керівника фірми, аби отримати відповіді, та затребують у нього документацію на діяльність. Також пропонувалося рекомендувати сільським головам більш активно співпрацювати у цьому напрямку.  
Участь у роботі цієї комісії взяли заступник голови райради Петро Добромільський, депутати райради Іван Делеган, Іван Чийпеш, Віктор Віраг, Василь Павлюк, Віталій Воробок, Михайло Менчук, начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи райради Людмила Куртинець, представник Держземагентства в районі Василь Терпай.

 

Іван БІЛЕЦЬКИЙ

Ваш отзыв

Ваш коментар