Версія для друку Версія для друку

ЯКІ СПРАВИ ЗРОБЛЕНО ЗА РІК звітував міський голова

Нещодавно Іршавський міський голова Степан Бобик провів прес-конференцію для засобів масової інформації, на яку були також запрошені громадські активісти району та міста. Традиційно вже, що приємно відзначити, присутні прослухали звіт про пророблену за рік роботу, про найближчі плани та змогли отримати відповіді на питання, які цікавлять іршавчан.

«Міський та усі без винятку сільські голови району, – зізнався Степан Степанович, – цього року, чесно кажучи, байдикували. Ми могли зробити набагато більше, але кошти через казначейство йшли тільки на захищені статті. Коефіцієнт нашої корисної дії надзвичайно низький. Правда, міськрада умудрилася і в таких умовах виконати багато робіт, так би мовити, на чесне слово. Тільки у вересні ми змогли погасити борги по капітальних видатках за 1,5-2 роки. А таких накопичилося чимало. Усе, що робилося за цей період, – робилося у борг. Добре, що є підприємства і підприємці, які погоджуються на такі умови – довіряють, значить. А ще дуже добре те, що уряд нашої держави, не дивлячись на війну з Росією, зумів віднайти кошти для капітальних видатків, для погашення боргів, на що ми, чесно кажучи, не сподівалися. Це дало нам можливість не тільки планувати, але і працювати далі, і реалізовувати ті самі плани, затверджені на сесії міськради. Хоча, всі ви розумієте, що сто тисяч минулого року і сто тисяч тепер – це різні гроші. Але виходу у нас нема – мусимо старатися і рухатися вперед».

Жителі міста, треба сказати, задоволені роботою міськради та її очільника. Місто поступово набуває обрисів цивілізованого, елегантного, доглянутого і чистого населеного пункту. Тротуари робляться, вулиці асфальтуються, каналізація та водопровід ремонтуються… До речі, з першого липня вода у оселях іршавчан є цілоденно. Саме про це говорив начальник Іршавського комунального підприємства по водопостачанню та водовідведенню Віктор Гелетей – один із керівників, який був присутнім на прес-конференції мера, адже саме це підприємство виконало чи не найбільше робіт із капітальними фінансовими вкладеннями в період від жовтня 2013 до жовтня 2014 року.

Особливу увагу міський голова приділяє дитячим навчальним закладам, а таких на території міста аж чотири. ДНЗ №1 можна вважати показовим дитсадком, адже тут проведено не тільки заміну системи опалювання, але і зовнішнє утеплення стін – кошти на це отримані від Євросоюзу завдяки виграному гранту. Заміна системи опалення проведена також і в ДНЗ №2, але стіни утепляти ще треба. «Завдяки утепленню стін маємо подвійний ефект, – каже пан Степан Бобик. – Крім збереження енергії ще і покращується зовнішній вигляд будівлі. Якщо порівнювати по цих показниках перший і другий дитсадки, то маємо економію 50%. Крім того, підключення до системи у всіх ДНЗ другого котла, який працює на дровах, дає нам можливість обійтися без газу, якщо температура повітря не опускатиметься нижче позначки мінус п’ятнадцять».

З приходом до влади в місті С.С.Бобика почав працювати сайт міськради. На цьому інформаційному ресурсові публікуються не тільки новини та рішення міськради, але і ведеться активний діалог із жителями міста по спірних питаннях, обговорюються проекти та приймаються пропозиції. Мерія оперативно реагує на зауваження і тим самим знімає соціальну напругу, вірніше, не допускає такої. Веде сайт Ліана Демчик.

Присутні, зокрема громадський активіст Іван Мочан та автор цих рядків, торкнулися питання зміни назв тих вулиць, які до сьогоднішнього дня носять назви комуністичних діячів: Терешкової, Фрунзе, інших. Окремі із вулиць можна було б назвати іменем славетного Степана Жупанина, того ж таки Василя Фенича, століття з дня народження якого відзначалося нещодавно, всесвітньовідомого силача Івана Фірцака- Кротона, художника світової величини Адальберта Ерделі, який народився у нашому Загатті… Міський голова погодився із пропозиціями та пообіцяв працювати і в цьому напрямку, попередньо обговорюючи майбутню назву з жителями визначених вулиць.

Одне з питань до Степана Бобика стосувалося вакансії на посаді секретаря міськради. «Ми цілком можемо обійтися без секретаря, – відповів пан Степан. – Це ще і економія коштів, яких і так не вистачає. До речі, наша держава живе так бідно ще і тому, що у нас надмірно роздуті штати.

На території Іршави немає великих підприємств. Залізниця, що спонукала міста до розвитку та пов’язувала їх із прогресивним світом, і та обійшла нас стороною. Але місто, яке знаходиться в центрі Закарпатської області, так би мовити – в самому її серці, живе і має тверді наміри процвітати. Міському голові вдається не тільки раціонально використовувати бюджет, але і знаходити спонсорів для втілення в життя своїх ідей, інколи досить таки оригінальних, як от встановлення в центрі сонячного годинника, для покращення естетичного вигляду міста та підвищення рівня життя його людей. На встановлення пам’ятних знаків, на очищення русла Іршавки, на озеленення вулиць, на проведення масових акцій, на будівництво фонтану єднання у скверику перед адміністрацією не використано жодної копійки з міського бюджету. Активно допомагають місту народні депутати України Павло та Віктор Балоги. Зокрема, завдяки Віктору Івановичу у місті щовесни квітнуть сотні подарованих ним сакур.

Василь Кузан

Ваш отзыв

Ваш коментар