Версія для друку Версія для друку

МАЙБУТНІ ГОЛОВИ — У КРІСЛІ НИНІШНЬОГО

Другий тиждень жовтня  в Україні традиційно  відзначається як Європейський тиждень  місцевої демократії. У рамках  низки заходів на Іршавщині з цієї нагоди керівництво районної ради для ознайомлення із  роботою нашого органу місцевого самоврядування запросило старшокласників Малораковецької ЗОШ І-ІІІ ст. і Білківської ЗОШ І-ІІІст. №1.
Першими до місцевого Білого Дому завітали малораківчани. У залі засідань із роботою ради, постійних депутатських комісій, проходженням сесійних засідань, питаннями, проблемами та опрацюванням перспективних напрямків діяльності нашого місцевого парламенту  юних учасників тижня місцевої демократії ознайомив  керуючий справами райради  Євген Свириденко. Обшир тем, що ними цікавилися в недалекому майбутньому  виборці, а дехто, цілком імовірно,   представлятиме інтереси своїх земляків  у радах різного рівня, охоплював і бюджетну сферу, і організаційні аспекти роботи.
Більш динамічним вийшло спілкування малораковецьких учнів  у кабінеті голови райради із своїм земляком Іваном Савком. Обидві сторони діалогу проявили  значну зацікавленість справами одне одного, і вже через деякий час постало проблемне питання – у старшокласників, які доїжджають до школи І-ІІІ ступенів із присілка Плитянки — автоперевізник, який  працює там на рейсі, не перевозить їх безоплатно. Іван Іванович тут же ж при земляках приступив до розв’язання   проблеми і знайшов оптимальне рішення, що влаштовувало обидві сторони  неправомірної ситуації, що склалася  через причини суб»єктивного характеру.
Не менш, якщо не більш інтенсивним  обміном  запитань, думок і пропозицій означилася розмова голови ради і з білківськими учасниками Європейського тижня місцевої демократії. Про  її рівень характерно засвідчать  вже такі питання, що їх учні пропонували голові  вже з самого початку: «Іване Івановичу, яким чином Ви збираєтеся  інтегрувати економіку нашого району  із Європейським Союзом ?», або «Які Ваші плани на цій посаді?». Значний  проміжок часу учасники  зустрічі відвели обговоренню проблем екологічного характеру – як  у масштабах району, так і безпосередньо річки Боржава  в межах Білок. Одним із найбільш цікавих вийшов один із найкоротших діалогів:
— Що Ви хотіли б зробити, щоб  по-доброму запам’ятатися людям ?
—         Щоб рахувалися із тими  людьми, за кого нема кому  подзвонити із такого кабінету, як, приміром,  мій.
Змістовним  і насиченим актуальними питаннями життя Білок було взаємоспілкування  із жителем  цього села, депутатом, заступником голови райради Петром Добромільським. Ось лише їх побіжний  перелік: чому не ремонтують дороги; що потрібно, щоб відремонтувати спортивний та побудувати актовий зал у школі, де навчається майже 700 учнів; яким чином  збагатити позаурочне життя школярів різноманітними конкурсами,  де останні могли вигравати, до прикладу, планшети.
Прикметно завершилося  і це спілкування: за столом президії і у сесійному залі  – білківські юнаки і дівчата, а за трибуною —  заступник  голови  райради. Крім того,   у кабінеті голови його крісло  займали  бажаючі, що  мимоволі наштовхує на думку про тих, кому влада по праву дістанеться вже через кілька років.

 

Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар