Версія для друку Версія для друку

ДУХОВНІ ЛІКИ

В арабській літературній пам’ятці XIV століття записано: «Книга – це лантух, наповнений знанням і дотепністю, посуд, налитий серйозним і жартівливим. Як добрий квітник, який можна нести в дорожньому мішку, і як прекрасний сад, який завжди можна розгорнути перед собою! Чи чув ти про дерево, яке не засихає, або квітку, яка не в’яне, чи плід, який не загниває?.. Книга – могила таємниць, сховище скарбів, комора наук, джерело мудрості, копальня благородства».

З метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання в Україні, як сказано у преамбулі до наказу Міністерства освіти і науки України та власне наказ МОН від 14.08.2014 року, у нашій країні започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек. Ініціатором важливого рішення разом з МОН виступила ДНПБ України ім. В.О.Сухомлинського. Гасло місячника 2014 року: «Шкільна бібліотека − стратегічний партнер освіти».

Серед рекомендованих до проведення в рамках місячника заходів особливим чином відзначили організацію тижня популяризації дитячого читання «Час читати» та проведення у шкільних бібліотеках Днів відкритих дверей для батьків та громади.

Саме у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек в Іршавській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 шкільний бібліотекар Олеся Вікторівна Добак 6 жовтня провела бібліотечний урок «Історія появи книг» для учнів 2-х класів. Метою цього заходу було розкрити значення книги як найважливішого засобу людського пізнання, впливу, її роль в людському житті; ознайомити з історією книгодрукування, найдавнішими та сучасними бібліотеками, професією «бібліотекар», формувати читацьку самостійність та розвивати усне й писемне мовлення. Самі учні брали найактивнішу участь у цьому заході: виступали в ролі книжок (Вікторія Метенько, Альбіна Зімич, Тетяна Юска, Юлія Жупанин), інсценізували «Казку про книжку та газету» Лії Вест, а учениці 8 класу Анастасія Кодріш та Неля Ковбаско продемонстрували самостійно підготовлену презентацію «Історія появи книг». Багато цікавого дізналися діти про книги, почули легенду про першого юнака-бібліотекаря, про найдавніші та сучасні книжки й зробили для себе чи не найважливіший висновок, співзвучний висловлюванню «… Любов до книг − любов до мудрості» (Р. де Бюрі).

І пам’ятайте: «Що прочитав у бібліотеці − твоє, але книгу поверни» (Т. Бер)

 

Світлана Кормош, Василь

Микита та Євгеній Микита, вихованці гуртка «Юний журналіст» (керівник Ісак О.А.)

Ваш отзыв

Ваш коментар