Версія для друку Версія для друку

ЧЕРВОНИМИ І ЧОРНИМИ НИТКАМИ

Ім’я вишивальниці, педагога, жінки,  матері, бабусі, людини, ніжного серця і християнської любові Марії Ляшко відоме не тільки на Іршавщині, а в цілому краї.

Любов до художньої вишивки привила Марійці її мама, яка була найкращою майстринею в селі Ільниця. Від неї вона навчилася різним технікам вишивки. Своїми творами оздоблювала рідну домівку, і, як кожна дівчина, по виданні вишивала майбутньому коханому сорочку.

Вийшла заміж за місцевого роботящого хлопця Федора Ляшка. Народила і виховала дочок Наталію, Антоніну та двох синів-близнюків  Павла та Федора. Отак би й проходило розмірене життя Марії Семенівни в піклуванні про сім’ю.

Але неспокійна та працелюбна натура молодії вишивальниці не давала їй спокою. Виколисовуючи своїх діток, вона співала колискових, а в години їхнього сну вишивала, кладучи колір до кольору, ниточку до ниточки на свої рушники, серветки, скатертини, вишиванки. Беручи участь у різних виставках народного декоративно-прикладного мистецтва, вона привернула до себе увагу як талановита особистість.

З початку організації Іршавського районного народного об’єднання художників та народних майстрів «Колорит Боржави» стає його членом.

У 1999 році відбулася її перша персональна виставка.

Творчим об’єднанням та керівництвом відділу  культури району вона була рекомендована на посаду викладача образотворчого віддлу Ільницької ДШМ.

За свою багаторічну працю виховала цілу плеяду молодих вишивальниць, які продовжили  навчання в різних мистецьких закладах.

Друга персональна виставка творів відомої майстрині відбулася у 2004 році в залі Закарпатського обласного музею архітектури і побуту.

Експозиція показала високий художній рівень і володіння численними техніками: хрестиком, гладдю, мережкою, оздоблення бісером. За свою сумлінну творчу працю, своєрідний талант вона нагороджена грамотами, дипломами райвідділу культури і туризму, райдержадміністрації, райради, обласного управління культури.

У свої 55 років Марія Ляшко повна сил та енергії. Вона творить свої наповторні твори, передає набутий життєвий та творчий досвід юному поколінню. Тож нехай ниточка і надалі проходить через її долю чарівними барвами, а всі колеги і друзі зичать їй творчого довголіття на Многії і Благії літа.

Василь Філеш,

голова творчого об’єднання «Колорит Боржави», член Національної спілки художників України.

Ваш отзыв

Ваш коментар