Версія для друку Версія для друку

МАРІЯ МУДРАНИНЕЦЬ ВІДДАЛА 40 РОКІВ РОБОТІ У ДЕРЖАВТОІНСПЕКЦІЇ

Старше покоління і досі вважає: робота на одному місці  свідчить про те, що людина користується авторитетом та повагою у колег. Марія Іванівна Мудранинець пропрацювала у державтоінспекції майже 40 років, її пам»ятає не одне покоління водіїв району та працівників ДАІ.

Після проведення паспортизації Марія Мудранинець зарекомендувала себе добре, і їй запропонували роботу в товаристві автолюбителів при відділенні державтоінспекції  в Іршавському райвідділу міліції.  Їй доводилось разом із державтоінспекторами проводити технічні огляди автотранспорту навіть у вихідні дні із виїздом у села, на заводи, колгоспи, різні державні установи.  Марія Іванівна була відповідальна людина, їй можна було доручити оформлення будь-яких документів. Вона виписувала талони до посвідчень водія, талони про проходження технічного огляду та страховки.

У 1990 році у Іршавському районі було відкрито МРЕВ ДАІ , до цього часу власники автотранспорту їздили реєструвати  та отримувати посвідчення водія у сусідній Берегівський район. Через деякий час Марію Мудранинець працівники МРЕВ ДАІ запросять працювати до них у відділення. Кожний прийомний день Марії Іванівни у МРЕВ ДАІ розпочинався із друкування заяв громадян. До обіду вона із-за друкарської машинки не піднімалась, а вже після обіду вона виписувала посвідчення водіїв, свідоцтва про реєстрацію автотранспорту. Це надзвичайно відповідальна робота, одна помилка у технічному паспорті автомобіля могла принести водієві купу  неприємностей на дорозі, тому  що кожна цифра, кожна буква у таких документах відіграє важливу роль. Марія Іванівна майже із ювелірною точністю ці документи заповнювала, і рідко хто міг до неї звернутись відносно помилки. У той час вона знала майже кожного власника автомобіля у районі і могла у будь-яку мить надати необхідну про нього інформацію. Таких звернень завжди було багато, особливо коли водій із місця скоєння дорожньо-транспортної пригоди  зникне і його розшукує міліція.

Марії Іванівні доводилось неодноразово залишатись навіть після роботи, щоб своєчасно надрукувати необхідні документи. Вона працювала не тільки у МРЕВ ДАІ, але і у самому підрозділі ДАІ, де допомагала державтоінспекторам оформляти адміністративні протоколи та проводити прийом громадян під час проведення технічних оглядів.

До неї часто звертались по допомогу прості громадяни, які не знали із чого розпочати, щоб отримати посвідчення водія чи як правильно придбати автомобіль. Взагалі, Марія Іванівна була завжди хорошою подругою, вона могла порадити у важку хвилину,  могла надати посильну допомогу, її багато колег навіть зараз згадує, коли вона вже давно на заслуженому відпочинку.

Днями голова ради ветеранів та пенсіонерів Іршавського райвідділу  Василь Микита, колишній начальник відділення ДАІ Василь Семедій та колишній державтоінспектор Петро Куруц навідались до своєї колеги Марії Мудранинець, щоб надати матеріальну допомогу. Зустріч проходила зі сльозами на очах, згадала багатьох своїх керівників, а саме; Михайла Зан, Миколу Купар, Василя Магурського, Василя Коцан, Василя Зейкан та інших. Марія Іванівна, трохи прихворіла, але розмова із колишніми колегами додала їй оптимізму та надії.

 Віта Горзов,

  Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар