Версія для друку Версія для друку

Райвідділ управління Державної служби з надзвичайних ситуацій застерігає

  З початку року, станом на 6 жовтня 2014 року, в нашому районі виникло 85 пожеж. З настанням осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду збільшується ймовірність виникнення пожеж. Одними з основних причин пожеж у цей період є неправильна експлуатація або несправність пічних опалювальних систем та електронагрівальних приладів, а також недбале ставлення до найпростіших правил безпеки у побуті. Природне бажання людей підвищити температуру у власній оселі призводить до використання побутових електрообігрівальних приладів, але, на жаль, в хід ідуть і  „саморобні” прилади, які є потужними струмоприймачами. Як наслідок – електромережа, особливо в оселях старої забудови, просто не витримує навантаження, що призводить до коротких замкнень, які зазвичай закінчуються у кращому випадку втратою матеріальних цінностей, а у гіршому – травмуванням чи навіть загибеллю людей.  Вже з початку цього року на Іршавщині через порушення правил експлуатації пічного опалення та порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів виникло 7 пожеж.

Небезпека виникнення пожеж з пічним опаленням і електрообігрівальними приладами полягає в тому, що частіше такі пожежі виникають увечері. Люди, обігріваючи свої оселі, залишають без нагляду обігрівальні прилади, і тому трапляються випадки, що пожежі виявляються досить пізно. В такому разі важко буває врятувати людське життя і запобігти значним матеріальним збиткам.

З метою запобігання виникнення пожеж даного характеру Іршавський районний відділ управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій вкотре нагадує: перед початком опалювального сезону всі печі й інші опалювальні прилади повинні бути ретельно перевірені і відремонтовані, а димоходи і димарі очищені від сажі. Несправні опалювальні установки, печі і димоходи не повинні допускатися до експлуатації.

На горищах усі димарі і стіни, де проходять димові канали, необхідно обмазати глиною та  побілити. І пам’ятайте, що при правильному користуванні опалювальними приладами ви робите безпечним не тільки своє життя, а й  ваших близьких.

Пам’ятайте! Якщо ж виникла надзвичайна ситуація або пожежа – негайно телефонуйте за номером: „101”!

 Наталія Палюх,

 головний фахівець

 районного відділу УДСНС

Ваш отзыв

Ваш коментар