Версія для друку Версія для друку

ОСІНЬ БАГРЯНА, щоб не стала полум’яною

Перший місяць осені продовжив спекотно-теплу традицію літа, що додало лісівникам  зайвих клопотів.  Мова про попереджувальні заходи, профілактичну рооботу по збереженню лісу від вогню.

На виконання відповідного розпорядження голови райдержадміністрації №111 від 19.03.2014 р. “Про утритмання від самовільного спалювання  сухої рослинності на території Іршавського району” працівниками держпідприємства “Довжанське лісомисливське господарство” проведено цілий комплес робіт. Зокремо, як  передбачалося згаданим документом,  значну увагу керівництво та та відповідальні працівники  підприємства приділили заходам організаційно-мобілізаційного характеру. Було частково  оновлено склад добровільних пожежних дружин. З їх членами проведено інструктажі та  навчання і практичні заняття.

Добровільні пожежні дружини   для нас, працівників охорони лісу, – значна підмога. Наразі маємо в резерві від  населення  району понад 120 належним чином підготовлених волонтерів. Структурно вони розподілені  таким чином: по одній   ДПД  у Довжанському, Лисичівському і Річанському лісництвах, 2 – у Великодільському, 3 – у  Білківському і 4  — в Загатському.

Саме завдячуючи високому рівню організації  профілактичної роботи  та широкій підтримці місцевого населення,  цьогорічний прикрий випадок  загорання сухої трави, з якої   вогонь перекинувся на лісові культури неподалік с. Бабичі на території Загатського лісництва, не набув масштабного характеру. Наші працівники оперативно зреагували  на тривожний сигнал вогневої небезпеки зуміли спочатку локалізувати поширення полум”я, а відтак – і  загасити його. Найбільше відзначилися  у гасінні пожежі майстри лісу І.В.Піняшко та І.І. Дрогобецький. Всього ж у ліквідації вогневої стихії взяло участь 14 працівників лісової охорони  Загатського і Великодільського лісництв, які задіяли пожежний модуль, зроблений власними силами, і до 60-ти жителів сіл Гандеровиця і Бабичі Мукачівського району.

Так, слід визнати, що вигорілих до  9,7 гектара лісових культур доволі таки вагома втрата. Але від прикрого випадку ніхто не застрахований, а  наше завдання       — якщо зовсім не уникнути подібних випадків, то хоча б шкоду, втрати від них звести  до  мінімуму.

Саме дотримуючись такого принципу, ми вибудовуємо роботу в цьому напрямку. В першій половині року нашими працівниками прокладено 20,5 кілометра  мінералізованих смуг і пожежних розривів, що вже  свідчить про виконання доведених завдань. Осінь  стане періодом продовження  цієї роботи, а  значить,  що протяжність цих смуг   і розривів збільшиться ще на 1,5 кілометра.

Крім усього, ставимо перед собою мету  — максимально перекрити доступ до лісових масивів. Лісництвами встановлено 31 шлагбаум. На трьох із них ведеться цілодобове чергування  — в Лисичові, Ріці і Довгому.

Активізовано роботу із громадськістю – школярами, сільським активом. Співбесіди наших працівників носять попереджувальний, роз”яснювальний  характер із заготівельниками  лісових дарів. Такі  методи, особливо для майстрів лісу у середовищі земляків, як показала багаторічна прктика, інколи для декого  є більш ефективними, аніж штрафні санкції.

Тож працівниками лісової охорони ДП “Довжанське ЛИГ” робиться все можливе, щоб осінній багрянець полум”янів на схилах наших гір тільки природними барвами, а не вогнем.

 Віталій Дзямко,

інженер із охорони і захисту лісу державного  підприємства “Довжанське лісомисливське господарство”.

Ваш отзыв

Ваш коментар