Версія для друку Версія для друку

МІЛІЦІОНЕР РОЗПОВІВ, ПРО СЛУЖБУ В ЗОНІ АТО

До Іршави із зони АТО повернулись правоохоронці, які упродовж місяця несли службу на блокпостах у м.Артемівськ. Вони допомагали переселенцям, охороняли громадський порядок. Серед цих мужніх правоохоронців був інспектор слідчого відділення Іршавського райвідділу міліції,  лейтенант Василь Леньо.

Василь Леньо розпочинав свою службу в органах внутрішніх справ  у відділенні дільничних інспекторів міліції. Він надавав допомогу дільничним, які обслуговували село Ільниця та Осій. У подальшому його було призначено на посаду інспектора слідчого відділення, який веде контроль за особами, які затримані в ізоляторі тимчасового тримання, по яких відкрито кримінальні провадження.

Василь Леньо попри престижну міліцейську посаду у відділенні слідства на Схід попросився добровольцем.  Каже, що  не міг сидіти, склавши руки. Разом із товаришами Василем Кебелешем, Святославом Капітаном, Василем Німчуком та Михайлом Кормошом, зібравши вдома речі, поїхали у складі зведеного загону закарпатських міліціонерів.

Приїхавши по місцю дислокації м.Артемівськ, їхній загін було розміщено у гуртожитку медичного училища.  Кожний міліціонер через добу заступав на чергування у групі із семи чоловік.  Вони, незважаючи на погодні умови, несли службу на блокпостах при в’їздах у м.Артемівськ. Перевіряли вантажі, документи громадян, які в’їжджали чи виїжджали із міста. Кожна така перевірка таїла у собі небезпеку, так як зупиняючи черговий автомобіль ти не знав, кого ти зустрінеш. У автомобілі будуть біженці чи терористи…  Навколо йому довелось бачити пошкоджені на узбіччях автівки, розрушені житлові будинки.

Найголовніше, як розповів Василь Леньо, що до них місцеве населення ставилось дуже добре, приносили їм прямо на блокпости, ще теплу їжу. Неодноразово навідувались волонтери, які теж пропонували свою допомогу. Таке добродушне ставлення людей за тисячі кілометрів від рідної домівки могло будь-кого розчулити. Хоча зведений загін правоохоронців був належно забезпечений продуктами харчування та  речами першої необхідності.

Василь Леньо каже, що дружина Мирослава та батьки спочатку дуже хвилювались за нього. Він їх постійно заспокоював, часто телефонував, але дружина  із 4-річною донечкою Євгенією кожен день рахували, коли татко повернеться додому. Звісно, за нас вболівали колеги, керівництво райвідділу, які постійно телефонували, цікавились нами.

Взагалі Василь Леньо вважає, що захищати свою батьківщину – це обов’язок кожного чоловіка, якщо не він, то хто інший пішов би …. Головне, що всі закарпатські правоохоронці із зведеного загону, у якому він ніс службу, із Сходу повернулись живими й неушкодженими до  своїх родин. Днями керівництвом УМВС України в Закарпатській області його було відзначено грамотою.

Віта Горзов.

Ваш отзыв

Ваш коментар