Версія для друку Версія для друку

ІРШАВА ВІДЗНАЧИЛА 673 РІЧНИЦЮ

Зважаючи на події сходу України, розваг та веселощів на площі не було. Заходи розпочалися вчасно із освячення пам’ятного знаку борцям за свободу і незалежність України, Героям Небесної сотні та загиблим в АТО.

 Біля меморіалу, який розмістили біля державного стягу в центрі міста, зібралося чимало іршавчан. Після екуменічної панахиди за загиблими та освячення знаку, церковний хор греко-католицького Петро-Павлівського храму виконав пісню «Боже, великий єдиний…».

Слід відзначити, що над виготовленням нового знаку працювало чимало людей. Автором ескізу є Іван Грицакович, над виготовленням композиції протягом трьох днів працювали ковалі із Києва, Ужгорода та Іршави, мармурові плити підготував Анатолій Ковальчук.

Освятили і пам’ятний диск письменника і поета Степана Жупанина на Алеї слави. Дочка Степана Ілліча Мирослава Копинець подякувала всій громаді Іршави за такий крок.

Далі центр площі заповнили учні міських шкіл. Майже 600 дітей подарували місту фантастичний подарунок. Дітвора виконала флешмоб на пісню «Україно, вперед». Під час композиції сформували кілька слів, зокрема, мир, Україна, Іршава. Але найбільше захопила наступна мить дійства – шість сотень маленьких щирих містян, з рукою на серці виконали гімн України. Так велично ця мелодія ще ніколи не лунала.

Після цього вихованці хореографічної студії Іршавського РБДТ запустили сорок білих голубів, як символи миру та дитячих мрій.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв у зоні антитерористичної операції. На превеликий жаль, втрати торкнулися і нашого району. Наприкінці вересня поблизу Донецька загинув уродженець с.Лоза Юрій Соколочко.

 Продовжили концертну програму чарівні дівчата із квартету «Гармонія» піснею «Іршаво, Іршаво». Далі виступили юні вокалісти району.

Вітав іршавців заслужений артист України Олександр Садварій.

Чудову програму подарував публіці і симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії. Це колектив, який своєю музикою хвилює душу, торкається найпотаємніших струн кожної душі. Під порух диригентської палички, в руках талановитого керівника Вікторії Свалявчик-Цанько, сумлінно підкоряються та зливаються в єдине ціле всі музичні інструменти, створюючи неповторну симфонію звуків. Емоційне піднесення ще більше підсилювали відеокадри із відомих стрічок ХХ століття.

 На завершення глядачі запустили в небо кількадесят небесних ліхтариків.

Фінальним незабутнім акордом став виступ театру вогню і світла “Dragonfly”. Дівчата та хлопці показали тридцяти хвилинну програму.

В організації відзначення 673 річниці міста допомогли – учасники, відділ культури і туризму РДА, Володимир Шубець,  команда фотографів та операторів – Михайло Раковці, Юліан Меренич, В’ячеслав Матішинець.

Ліана ДЕМЧИК.

Ваш отзыв

Ваш коментар