
«Мир – найбільше благо, що його люди прагнуть в цьому житті», – зазначав Мігель де Сервантес Сааведра. Сьогодні ми все більше переконуємося в цьому, тому що на сході нашої країни тривають бойові дії. І все більшого значення набуває в Україні слово «мир». Та й уся світова спільнота знає, що «мир – доброчесність цивілізації, війна – її злочинність» (Віктор Марі Гюго). Саме тому, цінуючи мир понад усе, ООН започаткувала Міжнародний день миру. Цей день миру був проголошений у 1981 році Резолюцією Генеральної Асамблеї.
Відоміі люди – Джордж Клуні, Едвард Нортон, Шарліз Терон, Стіві Уандер та інші – беруть участь в якості Посланців миру й привертають увагу людей в усьому світі до важливості миру. Учасники кампанії заохочувалися до проведення таких активностей, як уроки, покази фільмів, обговорення та інша освітянська діяльність, мета якої – пропаганда миру і толерантності, організація створення учнями масових формацій у формі голубів. Голуб миру – вираз, що отримав популярність після закінчення Другої світової війни у зв’язку з діяльністю Всесвітнього конгресу прихильників миру.
В Стародавньому Римі символом миру вважалися голубки Венери, які звили собі гніздо в перекинутому шоломі Марса, чим і врятували світ від війни.
В Китаї голуб був символом старості і довголіття.
Існує традиція випускати білих голубів як символ мирних намірів. Саме ця традиція спонукала Організацію Об`єднаних Націй вже втретє ініціювати всеукраїнську кампанію «Голуб миру» в той час, коли проблема миру є особливо важливою для України. Усвідомлюючи, що «коли бажаєш миру – готуй його, готуй, не шкодуючи сил кожен день свого життя, кожну годину своїх днів»(Стефан Цвейг) надважливу актуальність потреби миру в нашій країні дирекція Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 на чолі з директором Ганною Юріївною Гичка до Міжнародного дня миру організувала проведення у закладі флешмобу , в якому взяли участь усі школярі. Керував заходом знаний у місті хореограф Юрій Васильович Буряс. Учні виявили себе справжніми патріотами, тому що не тільки малювали голубів на папері, а й утворили зображення голуба миру, виконуючи ритмічні рухи під патріотичну пісню на майданчику перед школою.
Бажаючи наголосити на тому, що вони є справжніми громадянами України і що готові творити мир власними руками, учні школи причепурилися в одяг з національною символікою і вишикувалися у напис «Ні війні!»
Ніхто не залишився байдужим до цього заходу. У кожного в серці зросла любов до Батьківщини та бажання миру на нашій землі.
Тож нехай голуб летить над Землею та приносить мир і спокій у наші серця та домівки.
Лідія Тернинко, Ганна Воробканич, вихованці гуртка «Юні журналісти», (керівник Ісак О.А.).