Версія для друку Версія для друку

ДІТИ – СЕ НАШ ДОРОГИЙ СКАРБ

Се наша надія,

Се молода Україна.

О. Пчілка

Сім’я – це цілий світ, у якому дитина росте, робить відкриття, навчається, як і любити, так і ненавидіти. Діти – це, напевно головна складова сім’ї. Для всіх батьків їх дитя найкраще та найгарніше. Батьки піклуються про нас від самого народження. Роблять все, щоб нам було добре, зручно майже у всьому. Але часто ми цього не цінуємо, що дуже прикро.

День захисту дітей, який припадає на перший день літа.1 червня – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.

Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності. В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року і відзначається щорічно.

***

Гуртожиток

чи квартира?

Перед таким вибором стоїть кожен першокурсник. Що ж краще? В обох місцях проживання є свої плюси і мінуси. На квартирі  кращі умови, ніж в гуртожитку.  Душ –  у підвалі, туалет – в кінці коридору. Але гуртожиток вчить самостійного життя, тут багато народу, завжди весело. Студенти вибирають і гуртожиток, і квартиру.

Вибір залежить як від бажання студентів, так і від фінансового стану батьків. Найдешевшим варіантом для студента в усі часи залишався гуртожиток. Більшість батьків можуть дозволити собі поселити своїх дітей на квартирі. Так вони думають, що їхні діти в безпеці і нічого з ними не станеться.

Вікторія Сенинець:  «Проживаю на квартирі з двома дівчатами-студентками. Досить легко було адаптуватися, тут є особистий простір, є можливість вільного розподілу свого часу, ні від кого не залежачи. Та й спокійніше, ніж в гуртожитку, всі умови для комфортного навчання, є “тихий час” (знову ж таки на відміну від гуртожитку) Також побутові умови чудові, недалеко від навчальних кафедр, тому не витрачаю багато часу на дорогу. Із мінусів квартири – це вартість, неможливість швидко збігати та позичити книгу чи конспект. Проте я не готова поміняти квартиру на гуртожиток та і батьки хочуть, щоб я жила на квартирі, як вони кажуть, їм так спокійніше».

Марина Федикович: «Мешкаю в гуртожитку вже два роки. Я з іншої області, тому щодня доїжджати мені далеко. Знімати кімнату – дорого. Тому, коли вступала до університету, написала заяву на поселення в гуртожиток. Живу з двома дівчатами. Мені дуже подобається у гуртожитку – тут весело, цікаво, і я би не проміняла гуртожиток на квартиру».

Наталія Вольф: «Мешкаю в гуртожитку і дуже задоволена. Перш за все тим, що потрапила в кімнату з однокурсниками й наші графіки співпадають – разом готуємося до занять, разом відпочиваємо. Старшокурсники також допомагають, їхня поміч особливо відчутна на І курсі, коли ще не знаєш міста, де розташовані кафедри, і вирішити цю проблему з легкістю допомагають старшокурсники. Також допомагають з підручниками – саме в гуртожитку, безперечно, легко знайти всі книги та конспекти, які потрібні. В гуртожитку створено належні умови для навчання, проживання та відпочинку. Звичайно, це не домашні умови, проте ваш комфорт залежить від вас та ваших колег по кімнаті. Я та мої однокурсники задоволені, й ні в якому разі не поміняємо гуртожиток на квартиру».

Кожен студент  по можливості сам вибирає, де йому жити. Головне – відчувати себе комфортно, і не важливо, чи в гуртожитку, чи в квартирі.

***

«Не куриш –

ти з нами»

На жаль, зараз ми часто чуємо протилежну фразу з уст підлітків. Адже для них куріння – це круто.  Зараз діти курять у ранньому віці. А «допомагають» їм старші від них на 4-5 років, вони вже в цій справі «профі». Так, це зараз для них це круто, але вони ж не думають про наслідки. Що може бути з ними через 10, 20 років. Починають курити, тому що всі це роблять, і я хочу. Потім це стає звичкою, а потім і залежністю. Мій брат навчається в четвертому класі і зізнався, що вже спробував: «Всі курили, а я що гірше». Все з цього і починається. Коли тютюнопаління переростає в звичку, дуже  важко кинути. В мене тато курить, була в нього спроба кинути. Але витримав лише місяць і знову почав курити. На жаль, курці не думають ні про своє здоров’я, ні про здоров’я своїх рідних та друзів. Адже дим більше шкодить тим, хто ним дихає.

Звичка куріння виникла ще 2000 року до нової ери, коли індіанці вдихали дим,що виникав при розпалюванні листків рослин нікотину. На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей. А щороку від цього помирає з мільйони людей. В Україні ж щоденно курить 45% дорослих чоловіків і 9 % дорослих жінок, серед молоді 45%  юнаків і 35 % дівчат. Куріння призводить до трьох таких основних хвороб: рак легенів, хронічний бронхіт, емфізема та коронарна хвороба. Від раку легенів помирають 90 % курців, від бронхіту та емфіземи – 75 %, й від хвороби серця 25%. Куріння – це таке ж серйозне захворювання, як алкоголізм та туберкульоз.

Думаю, що більшості  курців відома ця статистика. Хотілося б, щоб через це вони кинули палити. А задуматись все ж таки варто!

 

Матеріали підготувала

Яна Продан,

студентка відділення журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар