Версія для друку Версія для друку

ВОНИ ПОКИНУЛИ ЦЕЙ СВІТ МУЧЕНИЦЬКОЮ СМЕРТЮ…

Уже традиційно, 22 вересня, в с. Залужжя, що на Мукачівщині, на місці масштабної автокатастрофи, яка сталася далекого 1983 року, збираються десятки людей, щоб вшанувати пам›ять тих, які загинули мученицькою смертю.

Усе відбулося так миттєво, залічені секунди… Із 37 пасажирів, які поверталися додому, 29 згоріли живцем.

Біля пам’ятника загиблим у цій страшній аварії відбувся заупокійний молебень, який відслужили священики греко-католицької і православної громад. Поклали квіти до Пам’ятного знаку і запалили свічки разом із родичами і друзями загиблих заступник голови районної ради Петро Добромільський, перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Полончак, Іршавський міський голова Степан Бобик і депутат райради Петро Король.

Після молебню перед присутніми виступили єпископ греко-католицької єпархії Ніл, благочинний Іршавського благочиння, отець Георгій Чулей і настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Арданово, отець Йосип Ярема. Вони зазначили, що люди, які тут загинули, відчули на собі пекельні муки, мученицькі страждання, які можна тільки уявити. Але сьогодні наші серця повинно зігрівати усвідомлення того, що душі тих людей, які покинули цей світ, знайдуть спокій у Царстві Божому. Вони, немов герої Небесної сотні, пішли у далекі і незвідані світи і звідти дивляться на нас.

Біля Пам’ятного знаку ніколи не в’януть квіти. Це говорить про те, що сільчани не забувають за них, бережуть пам’ять, приходять сюди, щоб поставити свічку і молитися за тих, хто горів живцем.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар