Версія для друку Версія для друку

РОЗКРИТО КРАДІЖКИ, СКОЄНІ У МИНУЛИХ РОКАХ

У 2001- 2003 роках від мешканців сіл Доробратово, Негрово, Вільхівка, Дунковиця, В.Розтока та м. Іршава надходили заяви від громадян про крадіжки. Іршавські правоохоронці тривалий час  працювали над розкриттям, однак тільки тепер вдалось вийти на слід злочинця.

Перша крадіжка  ним була скоєна у  кафе у с. Доробратово, яке знаходилось при центральній дорозі. Правоохоронці, які виїхали тоді на місце пригоди, виявили, що крадій проник до кафе через отвір, який вибив у стіні поруч із дверима. Після крадія залишились напівпорожні полиці кафе. Він викрав сигарети, горілчані вироби, цукерки,  продукти харчування та інші дріб’язкові товари.

Через кілька місяців вже у сусідньому селі Негрово від крадія «потерпів» магазин. Вранці продавець тільки виявив пусті полиці. Крадій, починаючи із хліба, закінчив  коньяком та горілкою, а наостанок взяв ще і кепку.

Географія крадіжок збільшувалась. Наступною жертвою крадія стали мешканці с. Вільхівка. Крадій їздив по справах до Виноградівського району, де знайшов собі тимчасові заробітки і познайомився із мешканцем с. Вільхівка. На зворотній дорозі додому товариші вирішили покращити своє фінансове становище за рахунок крадіжки. Новий знайомий зловмисника запропонував скоїти крадіжку в свого односельчанина, який проживає на окраїні села. Крадії пішли до  гаражного приміщення, де зірвали навісний замок, проникли всередину і скоїли крадіжку акумуляторної батареї, невідомого їм пристрою та скручений шланг. У подальшому зловмисники викрадене продали, а отримані кошти поділили між собою.

Напередодні одних із новорічних свят крадії вирішили поповнити свої запаси. Пішли красти до магазину, але вже у селі Гребля. Вони проникли до приміщення через розбите скло, звідки викрали сигарети та горілчані вироби. Викраденого їм вистачило, щоб відсвяткувати із розмахом всі новорічні свята.

У 2003 році із села Дунковиця до правоохоронців звернувся пенсіонер, що від нього невідомою особою було викрадено піджак із орденами та медалями. Ці нагороди для ветерана Великої Вітчизняної війни були понад усе.   Правоохоронцями тоді було проведено цілу низку заходів по встановленню крадія, однак ні нагород, ні зловмисника тоді встановлено не було.  Хоча правоохоронці перевірили всі можливі місця збуту цих нагород. Тільки через майже 10 років було встановлено, що крадій їхав із Мукачева і по дорозі вийшов у селі Дунковиця.  Проходячи селом, у нього виникла думка скоїти крадіжку. Він зайшов до будинку, де майже не було, що красти, і побачив на стільці піджак із нагородами, який забрав та пішов на вулицю. Крадієві зупинився автомобіль, водій якого погодився зловмисника підвезти до Іршави. По дорозі вони розговорились, і злодій продав викрадене. Він запевнив водія, що нагороди його покійного батька, і вони йому більше не потрібні.  Після цього водій поїхав у невідомому напрямку, а крадій пішов додому.

Остання крадіжка, яку скоїв зловмисник, була у м. Іршава. На дорозі він зустрів свого товариша із Вільхівки, який йому запропонував піти на «дело», бо у його поле зору потрапила одна із квартир. Товариші піднялись на один із поверхів багатоповерхівки, де відчинили двері і проникли у середину квартири.  При цьому, товариш запропонував красти тільки дрібні речі, щоб із будинку вийшли непомітно. Крадії тоді викрали мобільний телефон та шкатулку із ювелірними виробами.

Пошуки крадіїв тривали, незважаючи на давність скоєння ними крадіжок. Правоохоронцями висувались різні версії, однак тільки цього року їм вдалось вийти на слід злочинців. Начальник карного розшуку Іршавського райвідділу, майор міліції Сергій Зінич та старший оперуповноважений карного розшуку, капітан міліції Василь Ісак давно підозрювали раніше судимого 62-річного мешканця м. Іршава, але весь час думали, що він зав’язав з минулим.  Запідозрити 62-річного чоловіка було важко, бо скоював свої злочинні оборудки  під час поїздок до м. Мукачева та м. Виноградів. Він, повертаючись додому, виходив на автобусних зупинках у різних населених пунктах, де скоював крадіжки із магазинів, кафе та приватних будинків. Потім спокійно їхав  додому у м. Іршава, де всі думали, що він був десь на покупки.

За даними фактами крадіжок слідчим Іршавського райвідділу міліції, майором Олесею Зейкан відкрито кримінальні провадження за ст.185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). Наразі триває слідство, зловмисник та його товариш перевіряються на причетність до скоєння інших крадіжок.

Віта Горзов

Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар