Версія для друку Версія для друку

ПРОФІЛАКТИКА УСКЛАДНЕНЬ ВАРИКОЗНОЇ ХВОРОБИ ВЕН НИЖНІХ КІНЦІВОК

Багатьом нашим краянам відома така патологія судин нижніх кінцівок, як варикозне розширення вен. Відома хоча би з тих міркувань, що впадає в очі перехожих влітку, коли з об’єктивних причин можна бачити оголені гомілки одне одного. Більше того, майже всі знають про надзвичайно проблемні ускладнення варикозної хвороби вен – це загрозливе для життя їх тромбування або незаживаючі трофічні виразки на ногах.

Причин такої хвороби декілька. Передусім, це тривала за часом і постійна за характером фізична праця, що вимагає від людини щоденного перебування на ногах. Другим чинником є спадковість судинної патології, що частіше набувається по жіночій лінії. І в останню чергу – це вторинні прояви венозної недостатності внаслідок багатьох основних  захворювань.

Зрозуміло, що мало хто розмірковує над причинами розвитку хвороби, коли вона вже виникла. Ще менше наших земляків готові заздалегідь звернутися до лікаря. А тому варто більше приділити уваги простим і доступним способам профілактики та лікування такої хвороби. Одним із таких методів є застосування еластичних бинтів та панчох, або ж еластичного трикотажу, як прийнято це називати у міжнародній термінології.

В чому полягає суть використання еластичного трикотажу? Вона зумовлена анатомією венозної системи нижніх кінцівок. У кожної людини на ногах є глибоко розташовані вени, майже біля кісток. А також поверхневі вени, або ж підшкірні. Ці дві венозні системи сполучені між собою за допомогою венозних містків – перфорантних вен, в просвіті яких є стримуючі клапани, що не дозволяють крові з глибоких вен (де значно вищий тиск) зливатися в підшкірні вени. В таких випадках еластичне бинтування чи одягання панчох буквально «віджимає» застійну венозну кров з поверхневих вен, усуваючи набряки та небезпеку тромбозів.

Використання еластичного трикотажу, звичайно, не відновить спроможність венозних клапанів перфорантних вен, бо для цього існує виключно хірургічне оперативне лікування. Але гарантовано захистить від вищезгаданих ускладнень: тромбофлебіту та трофічних виразок. Для правильного вибору типу і розміру еластичних панчох чи навіть просто правильного накладання еластичного бинта – пацієнту все ж доведеться звернутися до лікаря хірурга. Це дозволить не тільки більш детально обстежити хворого, але і значно заощадити кошти пацієнта, оскільки на аптечному ринку згадані засоби профілактики можуть варіювати в дуже широкому ціновому діапазоні.

А взагалі варто пам’ятати, що профілактика будь-якої хвороби все ж дешевше обходиться людині, аніж її лікування.

 

Володимир Перец,

лікар-хірург.

Ваш отзыв

Ваш коментар