Версія для друку Версія для друку

ХЛІБОРОБСЬКОГО РОДУ

Василь Іванович та його дружина Йолана Іванівна із Кам’янського своє життя пов’язали із сільським господарством. Чоловік закінчив Стрийський технікум механізації і електрифікації сільського господарства, свого часу очолював у колгоспі «Україна» тракторну бригаду, а дружина тривалий час працювала в торгівлі – свого часу вона закінчила Мукачівський кооперативний технікум і Львівський торгівельно-економічний інститут, працювала бухгалтером -економістом  в Сілецькому споживчому товаристві. Коли пішла на заслужений відпочинок, влилася в колектив селянського фермерського господарства «Лан», яке очолює чоловік. Втім, вона й до того допомагала йому вести документацію, спільно працювали над вирішенням проблем, особливо у розв’язанні економічних питань.

У теперішній час, коли ціни на паливо-мастильні матеріали зросли в кілька разів, працювати непросто. Водночас і техніка подорожчала. А транспортний парк фермерського господарства як по теперішніх мірках немалий – трактори, зернозбиральні комбайни, а також ґрунтообробна техніка – плуги, сівалки, борони.

– Я виробничник, люблю працювати на землі, добре знаю техніку, трохи розбираюсь в агрономії, а дружина усе життя працювала із цифрами, − усміхається Василь Іванович. – Робота досвідченого економіста у новоствореному господарстві ой як знадобилася. Тому й доручив їй вести облік нашого фермерського господарства.

А рахувати в Балогів є що. Цього року вони вирощували ячмінь на площі 34 га, кукурудзу – на 50 га, озиму пшеницю – на 130 га, вівса – на 7 га і ярої пшениці на 8 га площі. Та і врожай, слава Богу, видався на славу. У цьому чимала заслуга і Йолани Іванівни, яка повсякчас допомагає йому у проведенні й організації робіт. Якщо він повсякчас за кермом, то вона з олівцем і калькулятором. Як економіст добивається того, щоб земля використовувалася раціонально і ефективно, із повною віддачею.

−Вона в мене перший помічник, − каже Василь Іванович. Вона не соромиться фізичної праці. А вдома Й.І. Балога – хороша господиня. Вміє закласти огірки, помідори, кабачки, перець, смачно готує страви. А ще дбає про те, щоб чоловік завжди був у гарному настрої, вона вміє підібрати ласкаве слово.

… Першого жовтня Йолані Іванівні виповниться 60 літ. Але вона завше залишається молодою, завзятою, в хорошому настрої. Має задоволення від життя. Бо разом із чоловіком виростили хороших донечок, які стали гарними жінками і народили їм красивих внуків.

Тож,  жити є для кого.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар