Версія для друку Версія для друку

ЗАХИСТ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН – ОБОВ’ЯЗОК ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Захист прав громадян на своєчасне отримання заробітної плати є пріоритетним у наглядовій діяльності органів прокуратури, а відтак нагляд за додержанням і застосуванням законів у цій сфері знаходиться в прокуратурі району на постійному контролі.

Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею.

Так, у серпні поточного року в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів  проведено перевірку в Кушницькій сільській раді з питань виконання останніми вимог Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оплату праці» та Кодексу законів про працю.

Встановлено, що Кушницькою сільською радою не виплачена заробітна плата 25 працівникам ДНЗ №1 , ДНЗ №2 та всім працівникам Кушницької сільської ради за липень 2014 року, чим грубо порушено ст. 115 Кодексу законів про працю та ст. 24 Закону України «Про оплату праці».

За результатами перевірки внесено акт прокурорського реагування, за результатами розгляду якого до відповідальності притягнуто відповідальну особу та погашено заборгованість із заробітної плати у сумі 81 тис. гривень.

Аналогічну перевірку завершено в ПП «Іршавське АТП 12143», де виявлено  заборгованість з заробітної плати за червень-липень 2014 року перед підлеглими працівниками в сумі  понад 31 тис. грн.

Завдяки вжитим заходам прокуратури району працівники підприємства отримали свою заробітну плату і заборгованість перед ними погашена в повному обсязі.

 

Василь Гецко,

прокурор прокуратури.

Ваш отзыв

Ваш коментар