Версія для друку Версія для друку

ВИСОКА ЗАРПЛАТА — ВИСОКОЕФЕКТИВНА РОБОТА

Напередодні професійного свята Дня працівника лісу редакція традиційно веде оповідь про найбільший і найпотужніший колектив профільного підприємства у районі – ДП «Довжанське лісомисливське господарство».

Надаємо сьогодні слово керівникам середньої ланки.

Василь Батрин, головний економіст:

– Основними напрямками діяльності ДП «Довжанське ЛМГ» є ведення лісового господарства, мисливства та первинна переробка деревини. Підприємство має змішану форму фінансування: бюджетну та госпрозрахункову, тож прибуток від виробничої діяльності використовується для ведення лісового господарства, як додаткове джерело фінансування.

За І півріччя 2014 року  заготовлено 24209,0 кбм ліквідної деревини із запланованих 18939,0 кбм, в тому числі від рубок головного користування 21625,0 кбм або 125% плану, від рубок пов’язаних з веденням лісового господарства 2584,0 кбм. деревини.

Обсяг виробленої продукції майже складає 8,5 млн. грн. Обсяг реалізованої  продукції становив 9,4 млн.грн., ріст до відповідного періоду минулого року становить 8%, або більше на 654,0 тис. грн. Реалізовано 23,5 тис. кбм деревини. Середня реалізаційна ціна склала 388,0 грн/куб.м

Логічним продовженням викладу стану справ у держпідприємстві є сфера, за яку відповідає начальник відділу лісового і мисливського господарства Михайло Криницький:

– У державному лісовому фонді проведено рубок догляду – освітлення, прочищення на площі 225 гектарів. Така робота проводиться із деревостанами віком до 20 років. Мета даних рубок – формування бажаного якісного парадного складу.

Найбільше їх виконано на території Лисичівського лісництва. Їх проводять на основі цивільно-правових угод місцеві жителі. Як правило, це чоловіки без постійного місця роботи, або ті, кого залучають до громадських робіт. При цьому, керують ними майстри лісу. Зокрема, в Лисичові, Іван Прокіп, досвідчений лісівник, загальний трудовий стаж якого в галузі складає 26 років.

Слідом за обсягом здійсненого за лисичанами на 59 гектарах провели освітлення та прочищення у Загатянському лісництві під орудою майстра лісу Василя Коника.

Логічним продовженням двох попередніх позицій є така надзвичайно важлива сторона діяльності ДП «Довжанського ЛМГ» як лісовідновлення. Про неї розповість інженер з лісових культур держпідприємства Марія Бойко:

− На території ДП «Довжанське ЛМГ» у 2014 році всього створено 45,5 га лісових культур, план яких становив 43 га. Сприяння природного поновлення становить 102,3 га, проведено доглядів на 300 гектарах лісових культур, а також виконано доповнення на площі 33,6 га. Створено 0,4 га плантацій новорічних ялинок. Тепер плануємо заготовити 500 кг насіння, яке в майбутньому висівається у розсаднику. Це насіння: дуба скельного, дуба червонного, бука лісового, ясена звчайного, клена-явора, горіха чорного і грецького, липи широколистої та ін. В цілому ассортимент насіння налічує до 20 порід на садіння та відтворення лісів витрачено 456,8 тис. грн.

Голова профкому Павло Поковба як завжди першочергово турбується про людей:

– До свого професійного свята разом із адміністрацією підприємства ми визначили кращих працівників. Ними цього річ стали Мирослав Качайло – майстер на лісозаготівельних роботах Загатянського лісництва; Юрій Петришинець – верстатник виробничої дільниці Довге; Іван Капустей – водій; Карло Ільканич – майстер лісу Довжанського лісництва; Іван Калабішка – майстер лісу Лисичівського лісництва; Іван Батрин – майстер лісу Річанського лісництва; Сергій Вівсяник – майстер лісу Білківського лісництва і Василь Синетар – майстер на лісозаготівельних роботах Велико-Дільського лісництва.

Головний бухгалтер лісомисливського господарства Мар’яна Вовканич хоча посередньо підтвердила широковідому аксіому, що гроші люблять тишу, тим не менш до своїх колег додала одну із найбільш суттєвих складових успішної роботи:

– Фонд оплати праці у 2013 році становив 4454,1 тис. грн.., середньомісячна заробітна плата по підприємству становить 2690,0 грн.

Фонд оплати праці у І півріччі 2013 році становив 2192,3 тис. грн.., середньомісячна заробітна плата по підприємству становить 2832,0 грн. , що на 5% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Це, безперечно, одна із найвищих у районі.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар