Версія для друку Версія для друку

ДІЛЬНИЧНИЙ МИХАЙЛО ЦОГЛА 11 РОКІВ ОБСЛУГОВУЄ ОДНУ ДІЛЬНИЦЮ

Старший дільничний інспектор районного відділу міліції,  майор Михайло Цогла  обслуговує населені пункти Загатянської сільської ради більше 11 років. Він – старший дільничний інспектор, який ще надає допомогу дільничним інспектором Чорнопотіцької та Брідської сільських рад.

На його дільниці обслуговування проживає 3647 громадян. Крім цього  с. Климовиця, Кобалевиця, Івашковиця, Дуби – це населені пункти, які мають гірський статус і знаходяться від райцентру близько 25 км. Населені пункти межують з Мукачівським та Свалявським районами, що додає дільничному зайвих клопотів.

– Взагалі одним із перших завдань дільничного є профілактична робота – розповідає Михайло Цогла, – від цього залежить правопорядок на дільниці. Потрібно знати жителів кожного двору, цікавитись їх проблемами, допомагати в разі біди. Він дійсно знає добре людей на своїй дільниці, бо народився у сусідньому селі.

Михайло Цогла не пройде мимо громадян, які знаходяться у нетверезому стані на його дільниці,  тут же з ним проведе бесіду виховного характеру, попередивши про небезпеку пити алкоголь особливо у великих розмірах. Звісно, що на його дільницях обслуговування  є сусіди, які весь час щось ділять  або між ними через різні побутові причини, неприязні стосунки.

У селі Підгірне є  національний природний парк «Зачарований край», в якому держава оберігає праліси, олені, косулі, диких котів, кабанів та червонокнижних рослин, наприклад Росичку. Дільничні інспектори Михайло Цогла та Олександр Канчій разом з працівниками Великодільського лісництва організовують рейди по виявленню незаконних порубок, щоб оберегти місцеву  флору і фауну від зловмисників. Минулого року  Михайлом Цоглою було затримано браконьєрів, які у місцевій річці виловлювали рибу Форель у період нересту.

Хоча був і такий випадок на його дільниці обслуговування у селі Загаття,  на самий Великдень, він виявив 65-річного самотнього дідуся мертвим із явними ознаками насилля. Дідусь у селі ні з ким не конфліктував, був бажаним гостем в односельчан. Михайло Цогла до приїзду слідчо-оперативної групи сам розпочав пошуки вбивць. У першу чергу розпочав із молодиків, які вештались по селу, ніде не працювали. В той час у поле зору потрапив місцевий 23-річний парубок, у якого на рукаві кофти помітив бурі плями крові. У подальшому з’ясував, що парубок разом з неповнолітнім пішли до дідуся за пенсією, яку він, за їхньою інформацією, повинен був отримати. Однак, як тільки вони не били та не катували дідуся, а він їм нічого не зміг дати, бо пенсію він не отримав. Від багаточисельних ударів, які не сумісні із життям, дідусь помер, а молодики забрали різний непотріб із його будинку, горіхи й з місця пригоди зникли. Завдячуючи вмілим діям дільничного, вбивці повстали перед судом.

На рахунку майора міліції Михайла Цогли багато розкритих крадіжок, одна із них із місцевого колгоспу, де зловмисники розібрали приміщення і буквально по цеглині винесли за межі території колгоспу. Але як вони не ховали докази, дільничний все рівно виявив крадіїв.

Не секрет, що майже у кожному населеному пункті досить часто трапляються факти хуліганства, особливо під час свят. Чарка одна, дві, а інколи і більше призводять до грубого порушення громадського порядку у кафе, барах та ресторанах. Таким чином, робота розважальних закладів припиняється, і відпочинок відвідувачів на цьому закінчується.

Як би там не було, але загатянський дільничний Михайло Цогла завжди знаходиться поруч із селянами. Про це розповів сільський голова – Іван Бідзіля. Він хоч день, хоч ніч, завжди на своєму посту. На прийомі громадян, які він проводить, люди до нього звертаються, і є відчутні результати. Адже на території сільської ради рідко трапляються надзвичайні події, а це велика заслуга дільничного.

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС.

Ваш отзыв

Ваш коментар