Версія для друку Версія для друку

БЕЗ МИНУЛОГО НЕМАЄ МАЙБУТНЬОГО

Ільниця славиться своїми жителями, трудівниками підприємств,які цікавляться минулим села. Один із них – це Симканинець Іван Іванович, що проживає в Ільниці-Новоселиці. Ще в молодості він цікавився різними предметами давнини, а зараз вирішив створити міні-музей старовини. Тут можна побачити предмети, які відносяться до першої половини ХХ століття. Це: кужіль, залізні праски угорського та чехословацького виробництва, столярні інструменти, гасові лампи, які використовувалися і вдома, і для промислового призначення. Заслуговують на увагу предмети хатнього вжитку: серпи, коси, кирка, дерев’яне корито. Цікаво було побачити предмети, які використовувалися для виготовлення домотканого одягу. Це кросна, щіть, потак, човник, берда.

Особливий інтерес представляють предмети,що використовувалися у домашньому господарстві: ціп, ярмо для волів, товчка, телниці, правники.

У міні-музеї Івана Івановича є чавунний та декілька керамічних горщиків, ручна рахівниця та більш сучасна механічна рахівниця 70-их років минулого століття.Привертають увагу постоли, виготовлені в повоєнний час із автомобільної шини.

Слухаємо розповідь господаря і дивуємося його умінню колекціонувати старовинні речі. Побільше б таких людей, які цікавляться минулим. Хочеться побажати Івану Івановичу здоров’я та наснаги за його внесок у вивченні історії села. А шановним ільничанам та жителям району пропонуємо відвідати незвичайний міні-музей Симканинця Івана Івановича.

Віталій Шелельо,

 завідуючий клубом

с.Ільниця-Новоселиця

 

Андрій Світлинець,

директор Іршавського районного історико-краєзнавчого музею БДТ

Ваш отзыв

Ваш коментар