Версія для друку Версія для друку

В УКРАЇНІ СТАРТУВАЛА ПАРЛАМЕНТСЬКА ВИБОРЧА КАМПАНІЯ

Як відомо 24 липня у Верховній Раді розпалася коаліція. За Конституцією, якщо протягом 30 днів у парламенті не сформується нова коаліція, Президент отримує право на його розпуск. 25 серпня Президент України П. Порошенко оголосив про своє рішення розпустити Раду, а 27 серпня підписав відповідний указ.

Вже 28 серпня 2014 року розпочався виборчий процес з підготовки проведення позачергових виборів народних депутатів України, які відбудуться 26 жовтня, а результати волевиявлення українців повинні бути встановлені не пізніше 10 листопада.

Вибори відбудуться відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року
№ 4061-VI (зі змінами), за змішаною системою виборів, (пропорційно-мажоритарною). Виборці обиратимуть за двома виборчими бюлетенями, з яких один – пропорційний, тобто партійний, інший – мажоритарний, тобто персональний.

Згідно з календарним планом проведення дострокових виборів, політичні партії висуватимуть своїх кандидатів по 15 вересня, а самовисуванці зможуть подати свої кандидатури по 25 вересня, після чого ЦВК протягом 5 днів має прийняти рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації кандидата.

У семиденний термін по завершенні реєстрації кандидатів ЦВК опублікує їх повний список в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр». Таким чином, остаточний офіційний список всіх політиків, чиї імена будуть у виборчому бюлетені, стане відомий на початку жовтня.

Відповідно до закону про статус тимчасово окупованих територій, в Криму та Севастополі вибори проводитися не будуть. З урахуванням того, що на цих територіях розташовані 12 мажоритарних округів, на виборах в жовтні обиратимуться тільки 438 депутатів з 450.

В Закарпатській області, зокрема, діятимуть 6 одномандатних виборчих округів. Іршавський район поділено між трьома такими округами із центрами в містах Мукачева, Хуста та Виноградова.

В Іршавському районі, як і на попередніх виборах, буде працювати 61 виборча дільниця.

До 16 жовтня кожен виборець має отримати іменне запрошення на вибори з зазначенням місця і часу голосування. На виборчій дільниці з 15 жовтня будуть знаходитьсь попередні списки виборців, з якими виборці мають право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Також виборці можуть звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п’ять днів до голосування, а саме до 21 жовтня. Заяви подані пізніше не розглядатимуться.

Також перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців можливо, не виходячи з оселі, за допомогою мережі Інтернет. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) та скористатись програмним ресурсом «Особистий кабінет виборця».

Тим виборцям, які не здатні пересуватися самостійно, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування.

Всі члени дільничних та окружної виборчих комісій не пізніше, ніж за ті ж п’ять днів, тобто до 21 жовтня подають заяви в відділ ведення Державного реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування. Таке ж право є й у інших громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця проживання (відрядження, лікування, тощо). Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців в місці свого тимчасового перебування з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю. У списках нової дільниці з’являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення виданого відділом ведення реєстру виборців. Важливий момент: що якщо приїжджий виборець змінить своє місце голосування, але потім все-таки з якоїсь причини вирішить голосувати вдома, то нічого у нього не вийде, поки він не здасть видане йому посвідчення в той відділ, який його видав. Але знову ж таки все це можливо тільки до 21 жовтня, оскільки в цей день реєстр виборців починає формування уточнених списків, за якими і буде проводитися голосування. Вже за два дні до виборів вони повинні опинитися на виборчих дільницях.

Бюлетені для голосування будуть виготовлятися до 19 жовтня на державних поліграфічних підприємствах. У дільничні виборчі комісії бюлетені надійдуть не раніше, ніж 25  жовтня.

26 жовтня 2014 у день виборів голосування проходитиме з 8.00 до 20.00.

Підрахунок голосів на кожній виборчій дільниці почнеться відразу ж по завершенні часу, відведеного для голосування. Після підрахунку протокол голосування буде направлений до відповідної окружної виборчої комісії. Результати голосування в межах кожного одномандатного округу повинні бути встановлені не пізніше 15-ти днів з дня виборів, після чого передані в ЦВК.

Результат голосування буде повідомлений виборцям відразу ж після встановлення, а протягом п’яти днів опублікований в урядових газетах.

Відеоспостереження за організацією проведення голосування та підрахунку голосів на виборчих дільницях застосовуватись не буде.

Олег Козенюк,
керівник апарату райдержадміністрації

Юрій Марканич,
начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації

Ваш отзыв

Ваш коментар