Версія для друку Версія для друку

Пільгові кредити для мешканців села та хід виконання районної цільової Програми «Власний дім» у районі

У відповідності до Закону України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві» та на виконання постанов Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» та «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі», а також з метою виконання розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації «Про цільову обласну програму «Власний дім» на 2012-2015 роки» та розпорядження голови Іршавської районної державної адміністрації Про районну Програму «Власний дім» на 2012-2015 роки:

В Іршавській райдержадміністрації діє робоча комісія з питань підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за програмою «Власний дім», яка розглядає пакети документів що надходять від мешканців району.

Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації, голови робочої комісії Михайла Полончака відбулося засідання комісії. Про реалізацію державної політики у галузі індивідуального житлового бідівництва у сільській місцевості та про хід виконання програми «Власний дім» у нашому районі поінформував начальник відділу з питань ЦЗ, заступник голови комісії Юрій Химинець.

На засіданні комісії розглянуто пакети документів та прийнято рішення надати клопотання райдержадміністрації на отримання пільгових кредитів мешканцями нашого району, згідно з поданими документами.

По даній програмі діє декілька напрямків надання кредиту, зокрема:

1.Облаштування інженерних мереж (газифікація, електрифікація, водогін, каналізація, система опалення), в сумі до 30.0 тис. грн. під 3 відсотки річних плюс графік погашення, терміном на шість років. Термін, на який надається кредит, залежить від суми, наприклад, якщо сума кредиту 5 тис. грн., то термін складає один рік, 10 тис. грн. – на два роки, 15 тис. грн. – на три роки,  цей кредит при бажанні можуть отримувати і пенсіонери, які проживають і прописані в сільській місцевості..

2. Добудова-реконструкція житлового будинку в сумі до 100 тис. грн. під 3 відсотки річних плюс графік погашення, терміном до 20 років.

3. Придбання житла в сумі до 100.0 тис. грн. під 3 відсотки річних плюс графік погашення, терміном до 20 років.

        За вище вказаними трьома напрямками є одна і основна вимога це: кредитоотримувач повинен жити і працювати на селі.

4. Для пітримки сільгоспвиробників будуть надаватись кредити на закупівлю насіння, добрив та сільськогосподарської техніки, що в свою чергу, в деякій мірі, допоможе нашим фермерам.

На 2014 рік для мешканців Іршавського району заплановано виділити кредит – 54 сім’ям, в тому числі: на будівництво житла-8, на придбання житла-1, на іженерні мережі-45, на суму 880 тис.грн. Планується ввести у експлуатацію 4 житлові будинки, загальною площею 540 кв. м., створити 32 робочі місця.

Аналізуючи наведені вище цифри, видно, що програма  «Власний дім» надає суттєву  фінансову допомогу мешканцям сільських населених пунктів району. В той же час голови деяких сільських рад надають клопотання на отримання пільгового кредиту, не аналізуючи фінансовий стан кредитозаймача, тому  громадяни, отримавши кредит, не сплачують відсотки за використання кредиту та не погашають кредит, і в результаті виникають боржники.

Просимо керівників органів місцевого самоврядування взяти під особистий контроль роботу з боржниками та звернути увагу на те, щоб клопотання на отримання кредиту надавались тим громадянам, які того потребують, і які мають можливість самостійно сплачувати відсотки за використання кредиту та погашати його, згідно з підписаними договорами на отримання кредиту.

Також інформуємо, що з 1 січня 2013 року діє правило: документи на отримання кредиту приймаються від мешканців, що проживають на території сільських рад, які прийняли програму «Власний дім» і підписали угоду з Закарпатським обласним фондом інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості. Тобто, кожен голова сільської або міської рад може на сесії сільської або міської ради прийняти рішення і підписати угоду про співпрацю з фондом, що дасть можливість додатково надавати пільгові кредити мешканцям свого населеного пункту.

Юрій Химинець, начальник відділу з питань ЦЗ райдержадміністрації, заступник керівника  робочої комісії по програмі «Власний дім».

Ваш отзыв

Ваш коментар