Версія для друку Версія для друку

НА МОГИЛІ ВАСИЛЯ ФЕНИЧА ВСТАНОВЛЕНО ПАМ’ЯТНИК

Минулого четверга зранку накрапував дощ. Це ніби небеса оплакували долю письменника-новеліста Василя Фенича з Ільниці. Сталося так, що він пішов у потойбічний світ у дуже молодому віці – усього прожив 35 літ.. Збірка його новел, нарисів, оповідей і етюдів вийшла уже після його смерті. Її назва – «Мужність». Талановитий письменник і справді був мужнім чоловіком: у 1939 році він вітав утворення в Хусті Карпатської України.

Та хвороба зламала його…

Лікувався в м. Мукачеві. Там і поховали його. А на могилі посадили дуба, який і став свідком того, що саме тут покоїться прах письменника. Прихильники творчості Василя Фенича вирішили відродити призабуте ім’я прозаїка. За цю справу і взялися директор районного краєзнавчого музею Андрій Світлинець, художник Василь Ловска, депутат райради Василь Павлище, колишній голова РДА Василь Ковбаско,  Василь Шкіря.

11 вересня йому виповнилося б 100 літ.

Саме цього дня на кладовищі в Мукачеві зібралися шанувальники творчості Василя Фенича – голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі, літературознавець Дмитро Федака, перший заступник голови РДА Михайло Полончак, письменники Мар’яна Нейметі, Василь Кузан, Любов Філеш, Юрій Мельник, Василь Шкіря, Василь Ковбаско, Віктор Симканинець, Василь Ловска, начальник відділу культури і туризму Ганна Матіко, начальник відділу освіти, молоді і спорту Єлизавета Яцканич.

Пам’ятник зроблений за проектом художника Василя Ловски та встановлений за кошти жителів с. Ільниця в знак щирої поваги і шани до письменника з нагоди 100-річчя з дня його нароження. Освятив його секретар Мукачівської єпархії, отець Василь Юрина.

… До підніжжя пам’ятника лягли перші живі квіти. Тепер усі, хто знав і шанує творчість Василя Фенича, можуть прийти сюди і низько вклонитись талановитому митцю.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар