Версія для друку Версія для друку

ХОРОВЕ МИСТЕЦТВО У РАЙОНІ ВІДРОДЖУЄТЬСЯ

Святом для справжніх поціновувачів мистецтва можна назвати концерт хору працівників культури району, керівником якого є Оксана Сідор, що відбувся сьомого вересня з нагоди дворіччя від дня його створення та в рамках відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. З цієї нагоди Оксана Вовканич з Ільниці декламувала свій вірш «Наш Тарас».

Сама програма складалася з трьох умовних блоків. Перший – історичний екскурс про хор із супроводом відеопрезентації. До складу другого входили виступи гостей з Ужгорода. Щирим співом зачарував вокальний дует «Рідна пісня» у складі Тетяни та Сергія Раховських. Кожен нерв душі зачіпала гра на скрипці  інструментального ансамблю «Рапсодія»,  керівником якого є Олеся Дубенко. Третій блок  заповнили народними піснями у виконанні самого хору. Серед цих творів були «Наливаймо браття», «Щедрик», «Марина», «Через поле широкоє», «Покладу, покладу». Прозвучали також кращі зразки українського та європейського хорового мистецтва, духовної музики. На завершення концерту лунала пісня нашого відомого земляка, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Машкіна «Верховино, мати моя». Вочевидь, навіть справжні і затяті верховинці слухали б, затамувавши подих.  Автором проекту виступила керівник хору Оксана Сідор у тісній співпраці з художнім керівником РБК та учасником хору Іваном Котубеєм. Концертмейстери хору — Стелла Керечанин, Ігор Староста. Над технічним забезпеченням працювали Іван Котубей, Микола Боїшко, Олександр Дурда, Олександр Семак.

На концерті побували начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, заслужений працівник культури України, голова райдержадміністрації Вячеслав Свічкар. Вони привітали хор  та побажали удачі, успіхів й творчого розвитку. Голова РДА вручив керівнику хору грамоту.

 До речі, хор працівників культури створено другого лютого 2012 року з ініціативи клубних та бібліотечних працівників. Його учасниками стали самі ж ініціатори та викладачі дитячих шкіл мистецтв. Вперше виступив у травні того ж таки року на обласному святі з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівника культури та майстрів народного мистецтва. Колектив має різноманітний репертуар, став лауреатом ІІІ ступеню обласного фестивалю стрілецької пісні «Красне поле», брав участь у обласних фестивалях «Лемківська ватра», «Червена ружа» та низці районних фестивалях та святах.

Іван СТЕПОВИЙ

Ваш отзыв

Ваш коментар