Версія для друку Версія для друку

Добрі справи настоятеля Свято-Михайлівської церкви с. Підгірне, отця Василія

Реалії сьогодення та й політичні події потребують нових підходів до організації навчально-виховного процесу. Зробити освіту якіснішою, доступною для кожного школяра – першочергове завдання школи. Велику роль у навчально-виховному процесі відіграє вихованість. На сьогоднішній день школа, на жаль, має проблеми з цього напряму роботи. І реально здійснювати це нелегке завдання сама школа не в змозі. Тому в першу чергу школі допомагати повинні батьки, громадськість…

Сьогоднішній школі вкрай необхідне духовне виховання – невід’ємна складова всебічного розвитку школярів. Риси доброти, милосердя, духовної культури формуються у дитячих душах ще з колиски.

Так сталося, що часто доводиться допомагати тим, хто потребує допомоги, тобто брати участь в акції «Милосердя».

Наш педагогічний колектив Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ступенів приділяє значну увагу формуванню духовної культури.

Крім батьків, вчителів велику допомогу у цьому напрямку виховання подають поетеса О.І. Демчик, яка дві збірки присвятила вирішенню деяких завдань духовної культури, зокрема, молоді – «Дорога до храму» (2013), «Во славу Господню» (2012). У обидвох книгах поетеса закликає в душі зберігати те святе, чого навчали та навчають батьки з колиски, закликає з Богом у серці, на засадах християнської моралі, будувати своє життя, сіє добро, справедливість, чесність в дитячих серцях, щиро радіти приходу релігійних свят, дотримуватись традицій та звичаїв щодо їх відзначення. Цих духовних принципів дотримуватись закликає отець Василій своїми конкретними справами на благо села, району, області, країни.

До речі, 13 років із Лукова у гірське село Підгірне прийшов служити в Свято-Михайлівську церкву отець Василій. Підгірняни зустріли свого церковного настоятеля із задоволенням. За час служіння у сільській церкві на рахунку у отця Василія багато добрих справ, які і продовжує робити, за що користується повагою та авторитетом серед прихожан, вчителів, молоді, громадськості.

Саме завдячуючи ініціативі священика, біля церкви зроблено нову дзвіницю, паркан, у церкві – новий Престол, приведено в порядок сільський цвинтар, які прикрашають церковну споруду, а вона – село.

Разом з прихожанами допомагає церква малозабезпеченим, хворим, школам-інтернатам області. Для цього неодноразово збирали кошти, продукти харчування, одяг. Одним словом – підгірняни допомагають тим, хто потребує допомоги. Нещодавно отець Василій організував допомогу нашим військовослужбовцям в зоні АТО. З ініціативи сім’ї Ляхів (матушки Тетяни Іванівни) організовано церковний хор з числа учнів школи. До речі, щонеділі та й в релігійні свята учні відвідують Службу Божу.

Вже кілька разів отець Василій організував поїздки в монастирі м. Хуст та монастирі в Тячівському районі. Від побаченого та почутого учні отримали приємні враження.

Вчителі  й учні нашої школи запрошують отця Василія на лінійку, уроки.

Він побував 1 вересня на урочистій лінійці та на уроці в 9 класі, тема якого: «Україна – єдина країна». Разом з присутніми учнями, батьками, вчителями помолився за мир і спокій в нашій країні, освятив школу. За добрі справи, які робить отець Василій на благо нашої країни, рідного села, району,  прихожани, вчителі, учні, молодь села бажають йому здоров’я міцного, з роси і води. Нехай віра, надія, любов не залишають Вас ніколи, а мир, злагода, доброзичливість будуть Вам подарунком від Бога.

Наталія ДАНКАНИЧ.

Ваш отзыв

Ваш коментар