Версія для друку Версія для друку

КУДИ ПІТИ… ВЧИТИСЯ?!

Незабаром продзвенить перший дзвінок у цьому навчальному році,  і для багатьох батьків виникне питання, куди піде дитина після уроків, та й взагалі, чи має якісь нерозкриті таланти його чадо, і які саме в ній таланти? А щоб допомогти таким батькам у виборі, а, можливо, й майбутньому успіху своїх дітей, хочеться розповісти про районні заклади, які звичайним школярикам допомагають стати талановитими, обдарованими, успішними  дітьми.   Йдеться про позашкільні установи, підпорядковані  відділу освіти: будинок дитячої творчості, станція юних туристів та станція юних техніків. Усі три заклади розташовані у центрі Іршави, проте гуртки працюють на базах майже кожної школи району. Тому питання про влаштування дитини до позашкільної установи відпадає, залишається лише бажання школярика  відвідувати той напрям творчості, який йому до вподоби. Тим паче, що  заняття у гуртках позашкільників проходять у післяурочний, зручний для учнів, час і, головне, безкоштовно!

Перш за все хочеться розповісти про найповажніший заклад – РБДТ, де директором уже кілька десятиліть поспіль працює Мельник Йолана Юріївна, адже у минулому 2013 році будинок творчості відзначив своє 65-ліття. Тут працюють різні напрями: художньо-естетичний, гуманітарний; науково-технічний; туристсько-краєзнавчий; еколого-натуралістичний; фізкультурно-спортивний; соціально-реабілітаційний. Цей заклад для тих, хто вміє співати, танцювати, для справжніх митців художнього слова та майстрів пензля, для творчих особистостей.

Вихованці мають змогу брати участь у різноманітних конкурсах, виставках, святах, фестивалях. Наприклад, усім відомий у районі фестиваль «Котися, писанко, по рідному краю» (ідейний засновник Глушко В.І. – заступник директора), чи участь майже кожного іршавчанина у благодійній акції допомоги онкохворим дітям «Від серця до серця» (засновник Буряс Ю.В.). А працюватимуть із дітьми педагоги-професіонали: Микита Л.Б.- член Національної спілки художників України, студії «Боржавська фантазія», яку очолює Любов Борисівна нещодавно присвоєно почесне звання «Народний художній колектив» (єдиному у області!). Також приємно зазначити, що чотири дитячі об’єднання мають звання «Зразковий художній колектив» – гурток «Дивосвіт», керівник Ісак Л.Ю., гурток «Юний скульптор» (Щока Л.П.), студії: «Боржавська фантазія» (Микита Л.Б.), естрадного співу «Ліра» (Гавацко Е.П.). А двоє керівників гуртків – Ловга О.В., Дворак О.В. є членами  Національної спілки майстрів народної творчості України.

І, звичайно, особливо слід звернути увагу на колосальну роботу, яка проводиться із юними інтелектуалами району – це організація старшокласників «Лідер» (гурток «Основи учнівського самоврядування»), керівником якої є Гряділь М.Ф. Приємно відзначити, що за підсумками обласного заочного конкурсу на кращу модель учнівського самоврядування команда шкільного органу учнівського самоврядування Іршавської ЗОШ №2 (координатор Попович Г.В.) виборола І місце та нагороджена почесною грамотою департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації.

Будинок творчості має особливих вихованців, якими гордиться район, Закарпаття і вся наша держава. На цьогорічному чемпіонаті Європи з шашок (м.Пінськ, Білорусія) Сергій Скоблей допоміг команді України вибороти 3 загальнокомандне місце, керівником якого є кандидат у майстри спорту А.Й.Вайда. Іще багато перемог та досягнень у надбанні будинку творчості дітей, якими пишаються не лише вихованці, а й керівники і батьки.

Проте час розповісти про не менш цікавий творчо-інтелектуальний заклад у районі – це станція юних техніків, директор якої Бойко В.В. Тут мають змогу займатися діти, котрим цікаві технічні напрями та інтереси: початково-технічний, спортивно-технічний, предметно-технічний, інформаційно-технічний, художньо-технічний, виробничо-технічний, а також юні інтелектуали – у відділення науково-дослідницьких робіт (Мала академія наук), завідувач Половка М.І., де учні-академісти залучаються до участі в районних, обласних, всеукраїнських змаганнях. До речі, за підсумками кожного навчального року, юні МАНівці за переможні місця у ІІІ етапі конкурсу отримують грошові премії у розмірі 4 тис.грнивень. Серед кращих у цьому році – переможці ІІ етапу – 10 вихованців, троє з яких мають перші місця (Юска Аліна, Човбан Євген, Брич Наталія) нагороджені дипломами Міністерства освіти і науки України. Також приємно відзначити, що усі троє юних академівців вибороли ІІІ місця у всеукраїнському етапі.

І, звичайно, хочеться поділитися роботою наймолодшого позашкільного закладу – станції юних туристів, директор Терпай І.І. У листопаді поточного року у цьому закладі святкуватимуть ювілей – 25-річчя.

Станція туристів для тих, хто любить подорожі, хоче навчитися розпалювати вогнища, вміти орієнтуватися на місцевості, хто хоче вправно володіти технікою пішохідного туризму та вправно користуватися велосипедом. Цей заклад для справжніх романтиків. Серед напрямків роботи Іршавської райСЮТур слід виділити туристсько-спортивний та туристсько-краєзнавчий. Кожен з них має свій профіль роботи і, відповідно, свої досягнення. Значні успіхи також мають гуртки краєзнавчого профілю. Уже кілька років поспіль вихованці працюють над пошуковими і дослідницькими роботами і беруть участь у всеукраїнських експедиціях: „Моя Батьківщина – Україна”,  „Історія міст і сіл України”, де вивчають, досліджують та описують історію свого населеного пункту.

Традиційною є участь юних туристів в обласній краєзнавчій олімпіаді „Закарпатський краєзнавець”, в якій уже кілька років поспіль є переможні місця. У цьому навчальному році участь взяли Осійська Олександра та Причина Наталія.

А ще кожного місяця проводяться районні змагання: «Зліт юних туристів», присвячений всесвітньому дню туризму та змагання з техніки пішохідного туризму. А державні свята День перемоги, День прапора, День Конституції юні туристи відзначають по-особливому – проводять сходження на найвищі вершини гір, організовують велопробіг та показові виступи велотуристів. Кожного літа проводяться туристсько-екологічні експедиції «Іршавські мандри», де діти мають змогу проживати і оздоровлюватися в наметовому містечку, вивчають природні ресурси свого краю, підкорюють найвищу вершину України – гору Говерлу, проявляють себе під час проведення різноманітних конкурсів.

Отож, є у нас у районі, де і чим займатися нашим дітям не лише для задоволення, а й з користю.

І.Попович,

головний спеціаліст відділу освіти РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар