Версія для друку Версія для друку

ГОЛОВНЕ – ЗРОБИТИ ОСВІТУ ЯКІСНОЮ, ДОСТУПНОЮ ДЛЯ КОЖНОГО ШКОЛЯРА

Непомітно спливли літні шкільні канікули.  У цю середу вчителі району зібралися на свою традиційну серпневу конференцію, щоб обговорити важливі освітянські проблеми: як зробити освіту якіснішою, доступнішою, цікавою для кожного школяра.

Урочистості розпочалися виконанням Гімну України. Потім присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя у боротьбі з терористами на Сході країни.

Кращі учні району поклали квіти до підніжжя пам’ятника воїнам-визволителям, віддаючи шану учасникам Великої Вітчизняної війни, загиблим на майдані та в зоні АТО.

Із початком нового навчального року освітян привітали заступник голови районної ради Петро Добромільський, перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Полончак і начальник відділу освіти РДА Єлизавета Яцканич. Вони вручили вчителям, науковим керівникам і учням, які стали призерами ІІІ етапу всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін та ІІ і ІІІ етапу захисту наукових робіт Малої академії наук, грамоти та цінні подарунки. А заступник директора департаменту – начальник управління вищої професійно-технічної освіти, науки та ресурсного забезпечення Валерій Тороні нагородив почесними грамотами департаменту ОДА двадцять двох освітян нашого району.

Із подарунками прийшов на серпневу конференцію і голова профспілкового комітету працівників освіти району Олег Попович. Він вручив переможцям районної спартакіади серед учнівських колективів цінні подарунки.

Із доповіддю про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти у 2013-2014 навчальному році та завдання на 2014-2015 навчальні роки виступила Єлизавета Яцканич.

– Робота відділу освіти, – зазначила Єлизавета Михайлівна, – була спрямована на підвищення якості, оновлення змісту і форм організації навчально-виховного процесу на засадах гуманізації та підготовку педагогів до ефективної професійної діяльності в умовах реформування освіти. Ці завдання реалізувались через тісну співпрацю із навчальними закладами району, у яких здобуває освіту 12499 учнів. У гуртках позашкільних установ займалося 53889 вихованців. Це на 2 проценти більше, ніж торік. А в районному будинку дитячої творчості в 11 гуртках навчалося 1606 школярів, віком від 5 до 18 років, що складає більше 12,5% від загальної кількості дітей у районі (ріст у порівнянні з минулим роком складає 9%).

У гуртках районної станції юних туристів займалося 2193 гуртківці, у тому числі 687 вихованців-членів МАН, що становить близько 17% від загальної кількості дітей у школах. 1590 дітей навчалося у районній станції техніків. Навчально-виховний процес дошкільної освіти забезпечують 59 ДНЗ,  з яких 57 у підпорядкуванні Міністерства освіти.

У дитячих навчальних закладах функціонують 22 групи з короткотривалим перебуванням.

Влітку цього року в освітніх установах району не функціонували табори з денним перебуванням дітей. Натомість із 2 по 14 червня було організовано проведення пошукових експедицій з 6-годинним перебуванням дітей на базах 52-ох загальноосвітніх закладах району із наповненістю в 5000 дітей. До відпочинку були залучені у першу чергу діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Крім того, за кошти управління освіти, молоді і спорту оздоровлено 106 вихованців  районної станції юних туристів, які брали участь в експедиції «Іршавські мандри». 1285 дітей було охоплено відпочинком у пошукових експедиціях з денним перебуванням на базах позашкільних закладів району (РБДТ, райСЮТ, райСЮТур та ДЮСШ) за батьківські й спонсорські кошти. У оздоровчих санаторіях «Човен» та «Малятко» оздоровилося 100 дітей. У позаміських таборах зміцнювало здоров’я майже 300 дітей із нашого району. Більше 230 школярів були охоплені відпочинком через релігійно-громадські об’єднання. Усього було охоплено відпочинком та оздоровленням 7012 (63%) дітей району.

– У теперішній час, – зазначила Є.М. Яцканич, – одним із найважливіших питань роботи відділу освіти є належна підготовка до осінньо-зимового періоду та виконання програми з енергозберігання. Торік було замінено дах в Ільницькій ЗОШ І ст. (502 тис. грн.), Колоднянській ЗОШ І-ІІ ст. (393 тис. грн.), Підгірнянській ЗОШ І-ІІ ст. (250 тис. грн.), Кушницькій ЗОШ І-ІІІ ст. (594 тис. грн.), Осійській ЗОШ І-ІІІ ст. (95 тис. грн.). Завершено реконструкцію Броньківської ЗОШ І-ІІІ ст., де встановлено нову систему опалення, енергозберігаючі вікна та двері, а також замінено дах (434 тис. грн.). Реконструйовано систему опалення в Ільницькій ЗОШ І ст. Розпочато реконструкцію даху в Собатинській ЗОШ І ст. Потребує реконструкції і дах Брідської ЗОШ І-ІІІ ст. , а також вікна-вітражі в Осійській ЗОШ І-ІІІ ст., Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст. і Негрівській ЗОШ І-ІІ ст.

Зупинилася Є.М. Яцканич і на проблемних питаннях. Зокрема, у ряді шкіл району треба вести будівництво спортзалів, актових залів, майстерень, необхідно продовжити роботи по виконанню програм енергоефективності та енергозбереження (заміна вікон, систем опалення тощо), забезпечення шкіл спортінвентарем, ремонти спортивних залів, доведення до стандартів майданчиків та ін.

На конференції виступили завідувач Великораковецького ДНЗ №2 Марина Тимар, заступник директора з навчальної роботи Іршавської гімназії Наталія Гецко, директор районного будинку дитячої творчості Йолана Мельник і голова батьківського комітету району Іван Терпай.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар