Версія для друку Версія для друку

КООРДИНАЦІЙНА НАРАДА КЕРІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ РАЙОНУ

15 серпня 2014 року в прокуратурі Іршавського району було проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Іршавського району. Головним питанням постали першочергові завдання щодо організації діяльності правоохоронних органів району зі зміцнення законності, підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії злочинності та корупції у ІІ півріччі 2014 року.

Обговоривши стан протидії злочинності та корупції, розкриття кримінальних правопорушень, вчинених на території Іршавського району, координаційна нарада зазначає, що вжиті прокуратурою та правоохоронними органами у взаємодії з органами державної влади організаційно-практичні та координаційні заходи сприяли збереженню сталої тенденції поліпшення криміногенної ситуації в районі.

Зокрема, упродовж січня-червня 2014 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 665 кримінальних правопорушень, що майже на третину менше, ніж за аналогічний період минулого року – 905 або -26,5%.

Спостерігається зниження рівня кримінальних правопорушень на 10 тис. населення з 50,2 до 44,5, або – 11,3%.

Зменшилась також кількість облікованих особливо тяжких кримінальних правопорушень з 11 до 6.

Разом з тим, відмічається зростання кількості вчинених тяжких кримінальних правопорушень з 80 до 94, або +17,5%, питома вага яких складає 21,2%.

Протягом поточного року обліковано 147 проти 203, або -27,6% кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я. Питома вага таких кримінальних правопорушень загалом по району складає 33,1% проти 40,7%.

Зменшилось число скоєних очевидних умисних вбивств з 2 до 0, або на 100%. У звітному періоді зафіксовано зменшення умисних тяжких тілесних ушкоджень з 2 до 1, або -50%, у т.ч. із смертю потерпілого – з 1 до 0.

Однак у структурі кримінальних правопорушень трохи менше половини становлять правопорушення проти власності 181 або 40,8%. Число злочинів цієї категорії збільшилось у порівнянні з минулим роком – 181 проти 165 або +9,7%. Значну кількість кримінальних правопорушень цієї категорії складають крадіжки – 148, або 81,8%. Протягом поточного року на території Іршавського району не вчинено жодного вимагання, розбійного нападу та грабежу.

Активізовано застосування у кримінальному провадженні угод про визнання винуватості – 10 проти 6, питома вага яких складає 12,3%. Протягом поточного року прокуратурою Іршавського району складено 2 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, Виноградівським МРВ УСБУ в Закарпатській області по Іршавському району задокументовано 3 таких факти.

Скеровано до суду 3 кримінальні провадження про правопорушення у бюджетній системі проти жодного торік. Не допущено порушення конституційних прав громадян.

За закінченими кримінальними провадженнями встановлено збитків на суму 205 тис. грн., у тому числі інтересам держави та територіальних громад – на суму 38 тис. грн. Відшкодовано заподіяних злочинами збитків на суму 105 тис. грн. Пред’явлено позови на загальну суму 56 тис. грн., у т.ч. в інтересах держави та територіальних громад – 35 тис. грн.

З метою зміцнення законності,  ефективної протидії вчиненню злочинів на території Іршавського району, поліпшення діяльності правоохоронних органів, координаційна нарада визначила ряд першочергових заходів на ІІ півріччя 2014 року.

Володимир Бокшан,

заступник прокурора Іршавського району, юрист 1 класу

Ваш отзыв

Ваш коментар