Версія для друку Версія для друку

ІЛЬНИЧАНИНА ВШАНУЮТЬ

Цими днями сільський голова Ільниці Віктор Симканинець провів нараду з активом села, на яку також було запрошено підприємців, освітян, творчих працівників, щоб виробити спільну концепцію щодо відзначення сторіччя з дня народження письменника-новеліста Василя Фенича.

Вже виготовлено меморіальну дошку, яку днями буде закріплено на школі присілку Ільниця-Березник, де колись вчителював письменник. Іде до завершення робота над пам’ятником, який буде встановлено на могилі письменника у м. Мукачево. Ескізи до меморіальної дошки та пам’ятника розробив художник-односелець письменника Василь Ловска.

Розглядалися також питання, які стосуються святкування в селі Дня шахтаря, що вже переросло в свято заснування села Ільниця. На зібранні своїми думками поділилися Василь Павлище, Віктор Скраль, Володимир Попович, Іван Скраль, Віталій Саксон. Враховуючи напружену ситуацію на Сході України, мова про гучні гуляння, концерти, феєрверки не може ставитися на порядок денний.  Та ювілей письменника-земляка ільничани й вся інтелігенція краю нехтувати також не може. На жаль, у зв’язку з вищезгаданими подіями будь-яке фінансування розваг, фестивалів, гулянь державою тимчасово обмежено. Тому одностайним висловлюванням на нараді було прийнято звернення до жителів Ільниці посприяти через сільських депутатів у зборі коштів на пам’ятник, меморіальну дошку та випуску збірки творів, яка вже підготовлена до друку у видавництві до відзначення сторічного ювілею нашого земляка.  Оргкомітет звертається до кожного із ільничан, а також до всіх, кому не байдужа історія власного краю,  поставитися із розумінням і внести посильну фінансову лепту в увіковічення памяті Василя Фенича на літературно-мистецькій мапі Срібної Землі.

 

Наш кор.

Ваш отзыв

Ваш коментар