Версія для друку Версія для друку

АМБРОЗІЯ

Василь Андрійович давно обіцяв внукам Василькові та Лесі показати свою гордість – поле картоплі. І от сьогодні, в кінці серпня, під вечір, посадив малечу в свій автомобіль і поїхав на земельну ділянку, яка була недалеко від цегельного заводу. Зупинив авто, висадив внучат, і пішли полем. День був напрочуд  теплий, сонячний, легенький вітерець ніжно торкався їх облич, куйовдив їхні кучері.

На плантації картоплі Василь Андрійович побачив кілька кущів амброзії, яка якраз цвіла. Ще місяць тому він попросив сина скосити цей бур’ян на всіх полях. Але, видно, у сина не дійшли руки до цього поля, а він не проконтролював цю роботу.

Майже півгодини ходили внуки із Василем Андрійовичем по плантації картоплі, витягнули кілька кущів. Під кожним були великі і середнього розміру картоплини. Їх акуратно поскладали у відро, яке зразу стало повним.  Внуки були задоволені, а Василь Андрійович особливо, бо в цьому році він вперше застосував органічну технологію, тобто не вносив мінеральні добрива та хімікати проти колорадського жука і хвороб.

Сміючись, вони посідали в авто і поїхали додому. Навперебій малеча розказувала бабусі, мамі і татові, яка гарна картопля. Після вечері Василь Андрійович пішов по обійстю, заглянув у конюшню, подивився, чи є вода у корів, чи ситі свині, вівці, чи на місці кури, гуси, качки. Все було, як завжди, але щось його бентежило. Він глянув на свої руки і побачив, що вони у червоних плямах, наче облиті окропом. Забіг на веранду, глянув у дзеркало і побачив своє роздуте, червоне обличчя, очі почали сльозитися. Він зайшов на шум у спальню сина. Син, невістка, бабка не знали, що робити. Малий Василько лежав у своєму ліжку з червоним обличчям і важко дихав, стогнав. Мала Леся покликала діда, просила води і світла, бо вона погано бачить. Василь Андрійович взяв на руки Лесю, сказав синові брати Василька, і швидко побігли до машини. За декілька хвилин були у районній лікарні. Лікування тривало три тижні. Діагноз – алергія. Причина – рослина амброзія полинолиста. Це непоказна рослина висотою до 2-3 метрів, квіти маленькі, але їх дуже багато, отруйний пилок, який викликає алергію. Цей бур’ян не їсть жодна тварина, росте на будь-якій землі. Якщо з ним не боротися, він витісняє всі рослини, діє як окупант. Насіння може прорости і через п’ятдесят років. Василь Андрійович твердо вирішив, що на своїй землі амброзія буде знищуватися. Своїм сусідам, жителям свого села він буде говорити про велику загрозу від цього бур’яну.

Степан ОВСАК,

м. Іршава.

Ваш отзыв

Ваш коментар