Версія для друку Версія для друку

КЛАСНИЙ ВІДПОЧИНОК У ТАБОРІ В ОСОЇ

17 липня відбувся новий заїзд юних туристів до Центрального табору туристського активу учнів України, який знаходиться на території мальовничого села Осій. Приїхало на відпочинок приблизно 200 дітей, у числі яких – переселенці із Сходу,  більшість відпочиваючих – із Закарпатської області. Їх чекає захоплюючий відпочинок, який триватиме 21 день.

Цей табір є підрозділом Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Його будівництво розпочалося у 1998 році.

Природа тут не може не милувати око. Височать стрункі гори, блищать бурхливі річки, і свіже повітря духмянить голову. Табір працює цілий рік. Вікова категорія дітей – від 7 до 15 років.  У розпорядку дня у маленьких «бешкетників» різноманітні конкурси, походи, ігри, змагання, концерти, перегляд різноманітних повчальних презентацій, розважальні шоу. Тому сумувати тут точно не доведеться, адже діти запам’ятають цей відпочинок на все життя.

Гуляючи вздовж території, бачимо красиві дерев’яні будиночки, у яких поселятимуть юних туристів. Проходячи далі, спостерігаємо, як діти стають у чергу на сніданок. Столова цього табору налічує 200 місць для туристів. Готують тут дуже смачно, діє 5-разове харчування.

Добре поснідавши, діти відправляються вивчати територію із вихователями. Зовсім маленькі – йдуть за руку із старшими і з великою цікавістю роздивляються все, що на них чекає.

Зразу стає помітно, що територія чиста й доглянута, насаджена різноманітними квітами й деревами. На спортивному майданчику вже грають у футбол, поблизу – у теніс.

Біля столової знаходиться стаціонарний корпус на 40 місць для менших дітей.

Поспілкувавшись із вихователями, ми дізналися про екскурсії, які чекають на дітей: похід до урочища Кам’янка, екскурсія у гості до народного артиста України Івана Поповича та екскурсія до історично-краєзнавчого музею с. Осій.

Юних відпочиваючих, наприкінці зміни, чекає дуже цікавий конкурс: на найкращий репортаж з місця відпочинку. Діти в змозі проявити себе тут як художники, так і майбутні журналісти. Також проходитиме і «Караоке на Осої», де покажуть свій талант юні співаки та співачки.

Ми вирішили поспілкуватися із маленькими туристами і спитати, чи подобається їм тут відпочивати.

Валерія, 7 років: «Я дуже рада, що приїхала сюди відпочивати, бо знайшла тут багато друзів, і ще тут хороші вихователі. Я недавно зайняла 3 місце у конкурсі «Міс Перлина табору» і отримала титул «Міс інтелігентність». Я з радістю чекаю нові конкурси і екскурсії, щоб порадіти з іншими і повеселитися.»

Вікторія, 8 років: « Мені подобається тут, я люблю спілкуватися із дітьми мого віку, вони всі дужні, і я дуже чекаю на екскурсії і походи, бо я люблю подорожувати.»

Ганна, 13 років: « Я вже тут не перший раз, бо мені сподобалося відпочивати минулого року, тут всі дуже дружні і веселі, кожен день яскравий і цікавий, нема ні хвилинки, щоб засумувати.»

Отже, судячи із коментарів дітей, атмосфера тут дружня і весела. І коли закінчиться відпочинок, вихователям та дітям важко буде розлучатися, адже час, проведений разом, неодмінно залишиться у пам’яті кожного.

Лілія Білунка,

студентка ІІ курсу

відділення журналістики УжНУ

Ваш отзыв

Ваш коментар