Версія для друку Версія для друку

ЗАТРИМАНО КРАДІЇВ-ГАСТРОЛЕРІВ

Четверо молодих чоловіків у квітні скоїли серію крадіжок із магазинів в Іршавському районі. Брали зловмисники в основному гроші та продукти харчування.

Проникали   до магазинів шляхом віджиму вхідних дверей та пластикових вікон. Протягом однієї ночі могли обікрасти навіть три торгові точки, які знаходились на обраному заздалегідь маршруті.  Вони навчались в одному із вузів районного центру, де у вільний від занять час планували по карті свій черговий злочинний  маршрут. Хлопці, як з’ясували правоохоронці, проживали у різних районах нашої області, і навіть один був  із Івано-Франківщини.  Вони неодноразово проїжджали через Іршавський район і приблизно орієнтувались у місцевості.

Першою за допомогою до правоохоронців Іршавського райвідділу  звернулась приватний підприємець із села Брід. Напередодні Великодніх свят після крадіїв у магазині залишились напівпорожні полиці. Начальник карного розшуку Сергій Зінич та оперативник Михайло Сухан тоді перевірили всіх підоблікових осіб та приїжджих на свята у с.Брід й сусідні села. Крадії після себе не залишили жодної зачіпки. Однак відразу стало зрозумілим, що крадій був не один і мав транспортний засіб.

Через три доби список потерпілих поповнився приватними підприємцями із сіл Загаття, Чорний Потік та села Івашковиця. За одну ніч крадії побували у двох кафе-барах та одному магазині. Всі ці торгові об’єкти географічно були розташовані на одному маршруті.  Правоохоронці, у так  званому  Загатянському кущі  шукали крадіїв, однак позитивного результату не було.

Зловмисники, відчуваючи безкарність, продовжували свої гастролі по території району. Вранці наступної доби вже до чергової частини звернулись підприємці із сіл Луково та Приборжавське. Із магазину  приватного підприємця у селі Луково викрали продукти харчування та  господарські дрібниці, а у селі  Приборжавське – тільки гроші.

Правоохоронці Юрій Саварин та Михайло Сухан  стали відпрацьовувати  у вечірній час населені пункти, однак пошуки ускладнювались тим, що крадії в одному населеному пункті два рази ніколи не крали.

Здавалося, свята минули, і крадії вгамуються. Однак після святкувань до міліції знову надійшли два звернення від  підприємців із села Бронька  про крадіжки з їхніх торгових точок. Знову продукти та гроші. Звісно, що крадії таку кількість продуктів не могли вивезти із магазинів безслідно. Правоохоронцями було отримано оперативну інформацію, що до крадіжок може бути причетний водій легкового автомобіля «Жигулі», голубого кольору. Саме ця інформація стала першою зачіпкою іршавських розшуковиків. Ними було встановлено власника автомобіля і отримано інформацію із сусідніх районів, що на їх території невідомими особами скоюють аналогічні крадіжки із торгових точок.

Іршавські правоохоронці спільно із колегами із інших районів почали працювати над встановленням та затриманням зловмисників.

Як розповів заступник начальника Іршавського райвідділу міліції, підполковник Мирон Лещишин, крадіїв відразу не вдалось затримати, бо вони переховувались від іршавських правоохоронців то в обласному центрі, то в іншому районі. Однак спільно з колегами з управління карного розшуку та працівниками інших райвідділів все  ж таки крадії були затримані. Наразі по всіх фактах крадіжок, які були скоєні на території Іршавського району, старшим слідчим, майором міліції Тетяною Данканич-Палюх відкриті кримінальні провадження за ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). Крадіїв перевірятимуть на причетність до інших протиправних діянь на території області, адже їхні гастролі тривали досить тривалий час.

                    Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС.

Ваш отзыв

Ваш коментар