Версія для друку Версія для друку

ДО ВІДОМА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ РОЗДРІБНУ ТОРГІВЕЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ!

Повідомляємо, що у Верховній Раді України зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону України « Про захист прав споживачів» (щодо графічного відображення приналежності продукції державі, в якій вона була виготовлена) (реєстр.№4869 від 14.05.2014). Проектом передбачено поряд з написами щодо ціни реалізації продукції продавець (виконавець) розташовує позначку (графічне кольорове зображення), яка б у зменшеному вигляді відображала національний прапор держави, у якій була виготовлена продукція. Зазначений законопроект 18 червня 2014 р. був розглянутий Комітетом з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики.

Цінник на товари є обов’язковим атрибутом торговельної діяльності, а його головна функція − це повідомлення правдивої інформації споживачу про властивості товару, його виробника і ціну товару.

Відповідно до Закону України “ Про захист прав споживачів” (№ 1023- XII) та постанови Кабінету Міністрів України  “ Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного |  обслуговування на ринку споживчих товарів” (№833) затверджено Інструкцію про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства (Наказ Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України №02 від 04.01.97 із змінами і доповненнями).

Вимоги зазначеної Інструкції поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, які здійснюють торговельну діяльність у сфері роздрібної торгівлі та ресторанного господарства на території України. Інструкцією не забороняється на ціннику вказувати додаткову інформацію про товар: виробник, країна виробника. Це дасть можливість покупцеві швидше зорієнтуватися при виборі товару.

Тому доводимо до відома суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торговельну діяльність, інформацію про обов’язковість надання покупцям вичерпної інформації щодо походження будь-якого товару і тим самим залишати право за покупцем здійснити свій свідомий вибір щодо придбання товару того чи іншого виробника.

Також рекомендуємо суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торговельну діяльність, на добровільній основі впроваджувати в роботі цінники, де поряд з написами щодо ціни реалізації продукції розташовувати позначку про країну виробника, у якій була виготовлена продукція, або запроваджувати інший механізм доведення до покупця інформації про виробника.

Наталія КОВАЧ,

начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар