Версія для друку Версія для друку

СВЯТО АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА

у  Білках

 

Вшановували пам’ять святих первоверховних апостолів Петра та Павла, а також відзначали свою 769-у річницю. Кожного року у селі проводяться великі урочистості: у Свято-Успенській греко-католицькій та в Свято-Петро-Павлівській православній церквах в 11 годині київського часу розпочалася святкова літургія. До села приїхали священики  зі своїми парафіянами з різних сіл та міст: Високопреподобний отець, архімандрит Петро-Павло Береш; ректор духовної академії, Високопреподобний отець Роман, ігумен Свято-стрітенський, Високопреподобний отець Михаїл, ігумен Імстичівський, старший протоієрей, декан Михайло Шелемба; старший протоієрей, декан Ференц Демко; отці: Іван Костак, Андрій Бровді, Михайло Тернинко, Юрій Дзвонар, Михайло Дзвонар, Ігор Палько, Александер Немчинов, Василь Боржавич, Юрій Пайтина та Андріан Коваль. Вони разом провели літургію, під час якої більшість священиків сповідували. В кінці літургії всі парафіяни взяли участь у таїнстві миропомазання.

Як зазвичай, друга частина святкування пройшла на багатолюдному майдані, де жителі села та гості розважалися й підбирали подарунки для себе і близьких, малеча каталася на атракціонах. Святковий концерт цього року у зв’язку з подіями на Сході нашої держави, де ведуться бойові дії, в яких гинуть люди, було  відмінено.  Але не зважаючи на це, свято села відбулося на славу.

 

Мирослава Зілинець,

студентка відділення журналістики УжНУ.

 

та Іршаві

 

До цього дня раніше готувались, як до великого свята : білили хати, оздоблювали рушниками стіни, прибирали на подвір’ї. Вранці всі йшли до церкви. Так і на цей раз можна було почути дзвони, які закликали на ранкову літургію. У цього храму подвійне свято – рівно рік, як  він був освячений.

Чимало людей можна побачити у греко-католицькій церкві м. Іршави. Здається, ніби більша частина жителів прийшла на службу Божу: батьки з немовлятами, підлітки, старші люди. Утім, сьогодні до  церкви   також  завітали гості: священики та парафіяни з інших сіл і міст. Головний служитель нині – Степан Лях із с. Довге. Проповідь виголошує отець Михайло Попович із с. Заріччя. Також присутні такі служителі як  : отець Василь Петечук і отець Михайло Бровді, м Іршава;  отець Михайло Соляник, м. Ужгород;  отець Іван Лутак, с. Ільниця; отець Андрій Бровді, с. Доробратово; отець Іван Мікловш із с. Кам’янське; отець Іван Садварі із с. Осій; отець Ярослав Коростіль, м. Хуст; отець Іван Бич із с. Дунковиця; отець Полікарп із с. Імстичево.

Церковне Богослужіння продовжується протягом трьох годин. Після того, як люди прийняли Святе Причастя, веселі, щасливі, поблагословенні – ликують, дякують та співають: «Ми бачили світло істинне, ми прийняли Духа небесного, ми знайшли віру в істину, нероздільній Тройці поклоняємось, бо вона спасла нас». Після Благословення  здійснюється обхід церкви священиками та усіма присутніми три рази.  Далі –  співають  «Многая і Благая літ» та відбувається миропомазання як запорука Святого Духа Утішителя.

Кожен із присутніх  ніби відчуває  духовно піднесений та святковий настрій. Служба закінчується побажанням священика  до миру і благодаті у  серцях.

Христина Гозда.

студентка 2 курсу  відділення журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар