Версія для друку Версія для друку

РОЗВИТОК ФІЗКУЛЬТУРИ І СПОРТУ В СІЛЬЦІ

Після визволення Закарпаття на території краю завирувало нове життя. Розпочато відкриття закладів освіти, культури, охорони здоров’я, промислових підприємств. Значна увага приділялася розвитку фізкультури і спорту. В усіх селах району при школах були обладнані волейбольні площадки, бігові доріжки, де вперше учні розпочали займатися різними видами спорту. У великих селах були створені футбольні команди, обладнані стадіони. Почали проводитися змагання на першість району.

У с. Сільці вперше розпочалися спортивні ігри в школі. А гра в футбол стала масовою. Грали як учні, так і молодь села здебільшого в дворах школи та на вільних площадках. Однак свого футбольного поля Сільце не мало. Молодь села виступала разом із футболістами с. Заріччя, де був вже стадіон. А футболісти займали призові місця у районі, а згодом і в області, де брали активну участь у змаганнях такі сілецькі футболісти як: Андірій Симчера, Андрій Лупак, Юрій Мошкола, Василь та Михайло Греби.

З настанням незалежності України колгоспи були розпущені. Згодом з’явилися фермерські господарства та підприємства. Патріоти Сільця вирішили створити організацію «Каменяр», завданням якої став розвиток спорту в селі. Це такі як: Сергій Лупак, Сергій Малицький, Михайло Сокач і Іван Мошкола. Пізніше до них приєдналися Андрій Глушко, Юрій Глушко, Андрій М’ягкий, Іван Мошкола та тодішній сільський голова Марія Бабич. Ними в першу чергу із сільської молоді була організована футбольна команда. Перший рік футболісти новоствореної команди тренувалися на стадіоні в с. Заріччя, а другий рік – в с. Кам’янське. Організаційний комітет зрозумів, що це не вихід із ситуації, і вирішив мати власне футбольне поле.

На суботник, по  будівництву нового стадіону в Сільці, зібралися члени організації «Каменяр», футболісти команди, уболівальники і всі не байдужі до спорту жителі села. Організаторами та керівниками суботника були Сергій Лупак, Сергій Малицький, Андрій М’ягкий, Василь Устич та інші активісти. Фактично цей земельний пустир людськими руками був перетворений в прекрасне футбольне поле. Зроблено розмітки, встановлені межі поля, планування. Побудовані (встановлені) ворота з сітками. За кошти Сергія Лупака завезено глину, поле засіяно травою.

Суботники стали великою і єдиною рушійною силою, з допомогою якої почав будуватися стадіон. На одному із цих суботників навколо стадіону посаджено 150 дерев. А футбольну команду взяв під свою опіку Сергій Лупак. Напередодні храмового свята Покрова Пресвятої Богородиці в Сільці 10 жовтня 2010 року було урочисто відкрито і освячено сільський стадіон. Освятили його о. Михайло Тернинко та о. Василь Боржавич. На його відкриття зійшлися не тільки жителі Сільця, а й багато шанувальників футболу з інших сіл. Відбулася, вже на своєму полі, перша гра між командами ветеранів та спонсорів, в якій виграла команда села. Потім проведено офіційну гру між командою с. Гребля та місцевою командою. Матч закінчився з рахунком 1:3, на користь футболістів Сільця. Так футбольне поле стало місцем тренувань, змагань футбольної команди із командами району. Розпочалися змагання між футболістами вулиць, учнівських команд. Футбольні змагання проводяться на честь свят: як державних, так і релігійних.

Але на цьому робота на стадіоні не припинялась. Оргкомітетом розпочато будівництво трибуни. І тут на допомогу вийшли люди на суботники. Будівельні матеріали на будівництво закуплялися за кошти спонсорів. Допомога громади в зведенні трибуни була велика і неоцінима. Проект будівництва трибуни та дитячого спортивного майданчика із штучним покриттям розроблено районним архітектором. Очолили будівництво депутат районної ради Сергій Лупак та президент ФК с. Сільце Сергій Малицький. Левова частка в цьому депутата Верховної Ради України Павла Балоги. І як результат – в минулому році трибуна на стадіоні була зведена. Є кімнати для гостей, суддів та господарів футбольної команди. Восени того ж року відбулася ще одна приємна подія. На стадіоні відкрито дитячий футбольний майданчик із штучним покриттям.

Стрічку при відкритті нового спортивного   об’єкта  перерізали тодішні керівники району, а також депутат райради Лупак С.А. і отець Михайло Тернинко. Тепер на стадіоні Сільця вирує спортивне життя. Проводяться змагання футболістів району. Організовувалися учнівські турніри на кубки до таких свят, як День прапора, незалежності, День фізкультурника. Зустрічі з ветеранами до Дня незалежності та при інших святах із врученням нагород Сергієм Лупак. Стадіон с. Сільця став місцем відпочинку односельчан, який побудований ними самими при підтримці активістів Сергія Лупака, Сергія Малицького, Андрія Глушка, Михайла Сокача, Юрія Глушка та Івана Мошколи. У с. Сільці відремонтовано за кошти Сергія Лупака спортивну залу, де в зимові місяці тренується місцева футбольна команда під керівництвом молодого, енергійного, кваліфікованого тренера Сергія Білана. Сілецька футбольна команда в кінці кожного року знаходиться в першій трійці лідерів районної першості.

Працює в Сільці тренажерна зала, де постійно проводяться тренування як дітей, так і дорослих. У пошані тут і такий вид спорту, як теніс. Переможці завжди отримують нагороди, які вручає їм Сергій Лупак.

 

Ганна ВОЙТОВИЧ,

учениця 11-А класу Білківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Ваш отзыв

Ваш коментар