Версія для друку Версія для друку

ПРОЕКТ ЗМІН ДО ОСНОВНОГО ЗАКОНУ ОБГОВОРЕНО В СІЛЬЦІ

Роз’яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні на цьому тижні пройшло у Сілецькій сільській раді за активної участі представників територіальної громади. Про ключові зміни, що пропонуються до Основного Закону, присутнім розповіли начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату районної ради Людмила Куртинець та завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату районної державної адміністрації Сергій Жидик.

У результаті активного обговорення Сілецький сільський голова Віктор Кузьма та присутня громада внесли відповідні пропозиції.

***

Напередодні обговорення змін до Конституції України відбувалося й в інших сільських радах району. Зокрема, в Негрівській наголосили на актуальності конституційних змін й реформуванні системи місцевого самоврядування. У Доробратівській акцентували увагу на доцільності детального опису в проекті конституційних змін основних положень регулювання системи місцевого самоврядування, що в умовах українських реалій має допомогти уникнути різнотлумачень. Актив та громадськість Лози зазначає, що укрупнення сільських рад може додати багато незручностей жителям сіл, у зв’язку з чим потрібно розробити законодавчо закріплену систему критеріїв такого укрупнення з максимальним врахуванням інтересів територіальних громад. Вони також вбачають слушними конституційні зміни, передбачені у статті 142 проекту щодо залишення частини загальнодержавних податків на місцях. Луківська сільська рада запропонувала зміни до статті 141 конституційного проекту щодо деталізації процедури призначення позачергових виборів, яка має бути виписана в тексті Конституції. В Приборжавському наголосили на слушності конституційних змін, передбачених у ст.. 142 проекту щодо залишення частини загальнодержавних податків на місцях. Це узгоджується з конституційними змінами щодо місцевого самоврядування не тільки як права, а і як спроможності жителів громад в межах Конституції і законів України самостійно вирішувати питання місцевого значення в інтересах населення, що там проживає. Норми проекту роз’яснювали жителям згаданих сіл начальник відділу юридичного забезпечення райдержадміністрації Іван Семак та головний спеціаліст відділу управління майном спільної власності територіальних громад сіл, міста району Іван Фельцан.

Ваш отзыв

Ваш коментар