Версія для друку Версія для друку

НОВІ ВИКЛИКИ – РОЗВ’ЯЗУВАТИ НОВИМ КАДРАМ

Останнім часом  в Іршаві відбулася  кадрова ротація, яку, враховуючи події на Сході України, цілком можна віднести до числа ключових у районі. Виконувачем обов’язків військового комісара Іршавсько-Виноградівського об”єднаного районного військового комісаріату призначено майора Юрія Юрійовича  Богдана. Актуальні питання сьогодення цієї структури, найближча перспектива, можливий розвиток подій  через призму  участі наших земляків у антитерористичній операції на Донбасі  –  частково окреслене коло  проблем  у інтерв’ю,  даному Ю.Ю.Богданом “Новому життю”.

– Юріє Юрійовичу, Ваше призначення  на посаду військового комісара у особливий період навряд чи можна віднести до випадкових?

– У Іршавському районі  мені вже довелося служити на посаді заступника військового комісара, начальника мобілізаційого відділення     Іршавсько-Виноградівського об”єднаного  районного військового комісаріту. Це було із жовтня  2010-ого до травня  минулого року. Тоді  у зв’язку із скороченням штатної чисельності апарату військкомату був переведений в обласний центр.

Тепер іде мова про  кількість військовослужбовців та  працівників ЗС України  цієї структури Міноборони  у штаті воєнного часу. Крім того, назріло питання поновлення цих підрозділів  у кожній  адміністративно-територіальній  одиниці. В нашому випадку слід очікувати  розділення  районного об’єднаного військового комісаріату  на два окремі районні – Іршавський і Виноградівський. В сусідньому райцентрі  влада вже працює над тим, щоб повернути військкоматівцям  приналежні їм у минулому будівлі.

– Пане майоре, які першочергові завдання  при призначенні  на посаду ставило перед Вами командування?

– Якщо коротко, то це – виконання  завдання  часткової мобілізації як особового складу, так  і  поставки техніки. На нинішньому етапі безпосередньо працюємо над направленням військовослужбовців  до складу  Закарпатського батальйону територіальної оборони. Із доведеним завданням ми успішно справилися: від нашого військкомату  у цьому формуванні служить  у межах тридцяти чоловік. Серед них – і особи призвані  в рамках часткової мобілізації, і добровольці.

– Юріє Юрійовичу,  на рівні вищого державного керівництва вже озвучено месидж про відновлення  повноцінного військового призову …

– Життя країни своєю кривавою стороною  на Донбасі показало, що  ми повинні мати боєздатні Збройні Сили різних родів військ,  аби належним чином   протистояти загрозам як зовнішнього характеру, так і викликам п’ятої колони, що сповідує сепаратизм  та застосовує терористичні методи задля досягнення власних антидержавних цілей. Наразі гостро постає питання про  відновлення  призову на військову строкову службу. Реально мова ведеться про його збільшення  в декілька разів.

Із доведеними завданнями ми успішно справляємося, і хочу запевнити громаду Іршавщини – так само справимося і   з новими, якого характеру труднощі їх би не супроводжували. Слід чесно визнати, що  об”єктивні складнощі ми маємо із призовним контингентом: юнаки та чоловіки відповідного віку в переважній своїй масі,  як правило, виїхали на заробітки, якщо і  не за кордон, то за межі області точно. Окрім того, нам усім спільними зусиллямии необхідно змінити той негативний стереотип  у ставленні  до військової строкової служби, який певним чином  сформувався у деякої частини населення. Є обгрунтовані сподівання, що цьому  значно сприятиме вже хоча б такий  компонент цього питання, як призов  до лав  елітних військових частин на кшталт військ Національної гвардії України.

 При згаданих деяких труднощах роботи військкомату  у цьому напрямку моя відповідь не буде  об’єктивною,  якщо не відзначити і позитивні  її складові. В переважній їх частині складаються вони,  в тому числі, і завдяки роботі  відповідальних працівників у населених пунктах.  Добре,  належним чином вона організована там,  де сільські  голови добросовісно,  без високопарних слів, але на патріотичній основі організували цей визначальний для безпеки  і цілісності держави процес. Як кращих відзначу Арданівського сільського голову Михайла Станинця, Малораковецького –Емілію Лях та Зарічанського – Марину Васько.

– Юрію Юрійовичу, можливо, із наступного запитання нам варто  було розпочинати інтерв”ю, а не завершувати ним, хоча від того  його гострота і актуальність не нівелюється: скільки наших земляків  беруть участь  у антитерористичній  операції на Сході  України?

– Призваних і добровольців із різних населених пунктів Іршавського району дев”ять військовослужбовців беруть участь у антитерористичній операції на Донбасі. З ними та їх командирами постійно  підтримується зв’язок. Служать вони в різних підрозділах механізованої бригади сухопутних військ Збройних Сил України. Так само контактуємо із їх рідними тут. Адже розуміємо  їх морально-психологічний стан, їх переживання за сина, чоловіка чи брата, якому у мирний час доводиться брати участь у бойових діях, тим більше  — на територіїї рідної країни.

Саме тому, коли бригада  була передислокована в Миколаївську область на полігон Широкий  Лан, військовий комісаріат  організував для рідних військовослужбовців під керівництвом військового коиісара Закарпатського  обласного військового комісаріату І.П.Васильцюна  безоплатну поїздку.  На побачення їздили три дружини,  одна мама  і одна сестра.

– З усього видно,  Юрію Юрійовичу,  що  роботи вам у найближчий період не те, що не поменшає, а, скоріш за все, побільшає. При цьому така діяльність поєднана не завжди із приємними моментами. Що можете відзначити як позитив?

– Не буду багатослівним, наголошу  тільки, що Верховна Рада в третій декаді травня прийняла Закон України «Про внесення змін до деякий законодавчих актів України щодо удосконалення  оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації».  Зокрема, частину третю статті  119 Кодексу законів про працю викладено в такій редакції: “За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий  період, але не більше одного року,  зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно    від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету  в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України”. Так само посилена міра відповідальності  змінами у  Кодексі України про адміністративні правопорушення – штрафи за ухилення від призову тепер вимірються десятками та сотнями тисяч гривень.

Внесено зміни  і   у Податковий  кодекс України, у закони України: “Про  соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”,  “Про вищу освіту”,  “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”,  “Про військовий  обов”язок і військову службу”,  “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне  страхування” та  “Про засади запобігання  і протидії   корупції”.                                                      ***

Це інтерв’ю із виконувачем обов’язків військового комісара Іршавсько-Виноградівського об’єднаного районного військового комісаріату,  майором Ю.Ю.Богданом  має дещо незавершений характер. Припускаємо, що розвиток подальших подій як на Сході країни, так і прогнозована реорганізація військкомату в районі дасть  нагоду  продовжити розмову і розвивати тему.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар