Версія для друку Версія для друку

„…ПАМ’ЯТТЮ ЖИВУТЬ СТОЛІТТЯ…”

Історія – своєрідна машина часу, що дозволяє людині мандрувати в далеке чи не дуже далеке минуле. Дає можливість відчути дух давнини.

Поринувши в неї, можна відтворити в своїй уяві давно забуте і ніколи не бачене. Порадіти досягненням нашого народу і поспівчувати героям, що поклали своє життя заради прийдешнього покоління. Зрозуміти, чим жили і за що боролися наші предки. І що тепер повинні цінувати ми, шануючи пам’ять про них. Historia magistra vita est (історія – вчителька життя) – під таким гаслом пройшов тиждень історії в Іршавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2. Організаторами та керівниками цього заходу стали вчителі історії: старший учитель Віра Іванівна Лисичко та Світлана Михайлівна Корпош.

Заходи, проведені з 08 по 15 травня, сприяли поглибленому засвоєнню шкільної програми учнями, розвивали їх пізнавальний інтерес, творчу уяву, фантазію, стимулювали потяг до знань.

Супутниками всіх заходів став хороший настрій.

Відкрився тиждень літературно-музичною композицією  «…Ніщо не забуте… Ніхто не забутий…». Захід підготували учні 8-9 класів під керівництвом молодої перспективної вчительки Корпош С.М.  Незабутнє враження на всіх присутніх у залі справило  трепетно-проникливе прочитання посмертного листа 15-річної дівчинки з німецького полону до батька з проханням помститися за неї учениці 9-А класу  Олександри Свиди.

 Другого дня у шкільній бібліотеці  відбулася  презентація книг (монографій та художньої літератури) про Велику Вітчизняну війну, а на першому поверсі – фотогалерея  «Геральдика Закарпаття», яку створила учениця 11-Б класу Симканич Анюта.

Для  одинадцятикласників учениця Свида Злата підготувала мультимедійну презентацію на тему: «Історія створення герба Закарпаття». Того ж таки дня п’ятикласники взяли участь у цікавій грі «Колесо історії», в якій перемогли учні 5-Б класу.

Боротьбою інтелектів відзначився третій день: відбувся правознавчий брейн-ринг між учнями 9-11 класів. Боротьба не на жарт розгорілася протягом трьох турів, і в фінал потрапили команди учнів 10 та 11-А класу. У запеклій боротьбі взяла верх команда учнів 11-А класу (капітан Дорогій Неля).

Не залишили осторонь вчителі історії й учнів молодшої ланки. Саме для них Свида Олександра та Чупіка Марія підготували та продемонстрували презентацію під назвою «Іршава – моє місто». Учитель правознавства Віра Іванівна Лисичко між учнями 3 – 4 класів провела гру «Подорож до Правляндії», де учні виявили кмітливість у здобутті знань з правознавства. Перемогу та І місце здобули учні 3-Б та 4-А класів, ІІ місце – учні 3-А класу і ІІІ місце – учні 4-Б класу.

Закриттям тижня історії став «Аукціон знань з історії», на якому змагалися команди учнів 7 класу під назвою  «Кліо» та 8 класу  під назвою «Геродот».  Команда «Кліо» виявилася більш вправною та ерудованою.

Переможців під час закриття тижня вітала і нагороджувала грамотами та цінними призами  директор Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Ганна Юріївна Гичка.

Також були нагороджені подяками та цінними призами учні, що брали безпосередню участь у підготовці та проведенні тижня історії : Свида Злата, Симканич Анюта,Свида Олександра, Чупіка Марія, Кудацький Валерій, Пайтина Роман та учні 6 класу за проведення квесту «Машина часу».

Тож  цікавтеся і вивчайте історію. Тому що, як казав давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ та літератор Ціцерон, «історія – вчителька життя». Отже, хто знає історію, той вміє жити й творити. Творити історію нескорених…

 

Ольга Малейко, Ольга Ластівка, Назар Бобик, члени гуртка «Юний журналіст» ( керівник О.А.Ісак).

Ваш отзыв

Ваш коментар