Версія для друку Версія для друку

З ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА ПОЧИНАЄТЬСЯ МІЛІЦІЯ

18 червня відзначається День дільничного інспектора міліції. Зараз служба ДІМ Іршавського райвідділу міліції налічує 30 працівників, які кожен день несуть службу на своїх дільницях обслуговування.

З нагоди професійного свята  поговорили про роботу дільничних інспекторів з підполковником Ярославом Тодавчичем – начальником сектору дільничних інспекторів Іршавського райвідділу.

– Ярославе Михайловичу,  Ви протягом 8 років очолюєте службу дільничних інспекторів міліції. Розкажіть, з якими проблемами найчастіше звертаються до «шерифів»?

Дільничний інспектор – це перша людина на селі, з якої починається міліція, яка забезпечує охорону громадського порядку та спокій наших громадян. Дільничний у селі  – часто єдина допомога для людей, особливо у віддалених  та гірських куточках району.

У кожному населеному пункті є свої проблеми. З настанням літнього періоду багато звернень громадян стосується земельних суперечок, встановлення огорож. При з’ясуванні цих питань майже у кожному випадку бувають погрози фізичною розправою, а то і нанесення тілесних ушкоджень. Без втручання дільничного інспектора  інциденти  не закінчуються.

Для нашого району вже традиційно з настанням літа більшість громадян виїжджає на заробітки у сусідні області або навіть за кордон. При цьому вдома залишаються неповнолітні діти, старенькі батьки, які потребують постійно уваги з боку дільничних.

Не дають спокою дільничним дрібні крадіжки, кількість яких відчутно зростає з настанням пори відпусток. Найбільше таких випадків у м.Іршава, с.Білки та с.Ільниця.

– За останній період дільничних інспекторів більше можна побачити на дільниці обслуговування. З чим це пов’язано?

Це пов’язано з тим, що кожний дільничний інспектор згідно з графіком на своїй дільниці обслуговування проводить прийом громадян, а тому  мешканці сіл їх бачать частіше.  Для селян з’явилась можливість при необхідності звернутись до дільничного інспектора по місцю проживання і вирішити свої питання майже вдома.

Крім цього, нами організовуються звіти дільничного інспектора міліції перед громадою села, де у присутності керівництва райвідділу та представників місцевих органів самоврядування дільничний розповідає про свою роботу у селі, про тих, хто порушує громадський порядок, як поводять себе особи, які знаходяться на профілактичному обліку, хто зловживає спиртними напоями і чинить вдома сімейні сварки.

– Дільничні інспектори найбільше серед інших служб займаються профілактичною роботою.  Як у цьому напрямку працює відділення?

Протягом поточного року дільничними інспекторами міліції притягнуто до адміністративної відповідальності 570 осіб. Хоча вони не тільки притягують до відповідальності, а й проводять профілактичні бесіди. Інколи поговориш із правопорушником, дивишся,   що бесіда по душах дала більшого ефекту, ніж складений протокол.

– Кого би Ви відмітили із своїх підлеглих з нагоди професійного свята?

Серед особового складу багато дільничних, чия служба може стати гідним прикладом для інших. Майори міліції Михайло Цогла, Василь Ливдар, Іван Коваль, капітан Василь Палюх та старший лейтенант міліції Іван Ільтьо – їх результати роботи цьому підтвердження. Я згадав тільки кількох, але насправді таких дільничних значно більше.

– Кажуть, що із Вашого відділення дільничні інспектори їздили до східних областей надавати допомогу в охороні громадського порядку?

Так, із відділення дільничних інспекторів було у відрядженні в Одесі 6 чоловік. Це: Василь Ливдар, Михайло Ігнатко, Іван Буковецький, Віталій Данканич, Юрій Тодавчич, Святослав Капітан. Хлопці  із мужністю сприйняли звістку, що саме вони їдуть на Схід. Протягом трьох днів вони надавали допомогу одеським колегам в охороні громадського порядку. В цей період за кожного із них вдома вболівали батьки, дружини, діти, а на роботі колеги. Кожен дзвінок із Одеси ми всі чекали з нетерпінням. Завдячуючи Богу, всі повернулись додому здорові і живі.

– Ярославе Михайловичу, що б Ви побажали своїм підлеглим у день їхнього професійного свята?

Користуючись нагодою, хочу зазначити, що дуже важливо, щоб сучасний дільничний інспектор мав відповідний рівень освіти, необхідну культуру спілкування, був професіоналом у вищому розумінні цього слова і, звісно, мав більшу заробітну плату. Бажаю всім дільничним інспекторам міліції щастя, здоров’я, благополуччя  і мирного неба над головою, щоб їм не доводилось брати у руки зброю і йти воювати.

 

Віта Горзов,

Іршавський РВ УМВС

Ваш отзыв

Ваш коментар