Версія для друку Версія для друку

ЯК ТОБІ «ІВАН СИЛА»?

Хто такий Іван Фірцак-Кротон, у Білках знає, певно, і малеча. Свого часу його було визнано найсильнішою людиною планети. Не здивуюся, якщо знайдеться багато білківчан, які комусь з інших районів чи й областей роз’яснюватимуть, що вони з того села, де народився цей важкоатлет. Ще більше стаєш гордий за свого земляка, коли на нещодавніх вихідних на телеканалі «Інтер» транслювали фільм «Іван Сила». Історію з життя вихідця з Білок бачила як мінімум вся Україна. Та й, гадаю, земляки Кротона на цей час відклали всі справи і, затамувавши подих, із захопленням переглядали кінострічку. І, вочевидь, цікавилися потім один в одного, як тобі «Іван Сила». Цікаво, що частина зйомок була здійснена на батьківщині Івана Фірцака — на подвір’ї та у будинку родини.

Фільм відзнятий на основі  повісті українського письменника, закарпатця  Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Він, до речі, потужно розкручує Івана Кротона. В 2011 році О. Гаврош став переможцем престижного Національного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації “П’єси для дітей” за п’єсу «Цирк Івана Сили».

Отже, хіба міг собі колись простий хлопчина з Білок думати, що у фільмі про нього гратиме акторський бомонд України та інші відомі люди. Судіть самі: Віктор Андрієнко, Ольга Сумська, Богдан Бенюк, сам стронгмен Василь Вірастюк. Власне Івана Фірцака зіграв Дмитро Халаджі – чемпіон України з пауерліфтингу.

Я не є кінокритиком, тому не претендую на професійну оцінку, але висловити власну думку можу. У фільмі Іван Сила зображений людиною, яка чітко ставить собі мету і вперто йде до неї. Тут є чимало сцен, де він неодноразово на тій чи іншій території вже знаних силачів змушував вдарити лицем у грязюку в прямому і переносному сенсах. Видно, що ніколи не боявся важкої роботи і так заробляв собі на життя. Був справедливою, чесною і порядною людиною. Фільм орієнтований нібито на дитячу аудиторію, але цілком міг зацікавити й дорослого глядача. В основному події відбуваються в Чехії. Скільки палок в колеса білківському простаку вставляли, але він впевнено долав усі труднощі…

Трішки зачепила одна фраза… Юний друг Івана Фірцака Міха каже, що сила твоя, а розум мій… Можливо, можна б це якось й інакше сказати. Але це дрібниці, яким, певно, мало хто надасть значення.

 Головне – це українське кіно, зроблене на хорошому рівні. Фільм цілком міг би заполонити кінопрокат і пробитися якось й до іршавського глядача. Однозначно заслуговує на неабияку серйозну увагу. Його варто подивитися. Відчуття після його перегляду словами не передати. Спогади таки надзвичайно хороші залишились. Нічого, буде ще нагода друга-третя…

Іван СТЕПОВИЙ

Ваш отзыв

Ваш коментар