Версія для друку Версія для друку

ЗЕМНЕ ЧИСТИЛИЩЕ … В ІРШАВІ

Все починалося двадцять вісім років тому – із палати інтенсивної терапії. Сьогодні про це нагадує тільки меморіальна  дошка першого завідуючого  лікаря Олесандра Олександровича Барни  та пам”ятають кілька тогочасних працівників. Серед них і старша  медсестра О.А.Чіка.Розпочинали  тоді нову для районної медицини справу, окрім згаданих вище, старша медсестра М.В.Парада,  медсестри Г.Ю.Лабик і Г.К Янтолик й анестезисти Л.Л.Горзов і М.М.Зейкан.

Це історія. Сьогодення відділення  серйозно різниться від того часу.

–  Нині  у  відділенні   анестезі-ології і відділення анестезії  інтенсивної терапії надається допомога хворим при таких критичних станах: інфаркт міокарда зі значним порушенням сердечного ритму, при кардіогенних шоках, при серцевій недостатності, дихальній недостатності, при печінковій, нирковій і інших недостатностях, отруєннях різними ядами, нітратами, інсектицидами та багатьох  інших загрозливих станах життю людини, — говорить завідувач відділення С.Ф. Палатний.

Напередодні  професійного свята  — Дня медичного працівника наша розмова із Сергієм Федоровичем продовжувалася кілька годин. Весь цей час  Сергій Федорович  щедро ділився інформацією  про колектив, його успіхи, поміж це нерідко  вкраплював  у наш діалог  і проблемні питання. Як-то кажуть: кого що болить, той  про те і говорить. Відзначаючи позитив, Сергій Федорович  з гіркотою  в голосі  мовив про крайню необхідність мати  у нас в районі  комп”ютерну томографію. Про актуальність цієї проблеми наша газета вже писала недавно, висвітлюючи зустріч в.п. голови районної ради П.П.Добромільського із підприємцями Іршавщини.

С.Ф.Палатний  охоче розповів про нововведення останнього періоду, що широко практикуються його підопічними: інгаляційна анестезія, анестетиком “Севоран”, методика регіонарної  анестезії в хірургії і травматології,    спинальна анестезія, севоранові  наркози. По інтенсивній терапії,  як альтернативний метод,    тут  активно застосовують лікування тромболізисом при інфарктах міокарда. Як стверджує Сергій Федорович,   препарат дуже дорогий, але при цьому надзивчайно ефективний. Слід також зазначити, що його вартість оплачує держава.  За п”ять місяців цього року його застосовували вже дев”ять разів.  Другий рік так само  у відділенні використовують   такі тромболітики:  металізе, фармакіназа і альтеплаза. Шукаючи яку-небудь перчинку, випитував у Сергія Федоровича про щось таке  – екстраординарне.

– Повірте, що для нас всі хворі однакову ціну життя мають, – почув від нього у відповідь. – Незалежно    від того, широковідома ця людина, чи його знають тільки рідні та близькі. Як було нам не радіти, коли повернули до життя шістнадцятирічну дівчину із  Малого Раківця, в яку поцілила блискавка.

Завідувач відділення С.Ф.Палатний  із заслуженою гордістю ділиться  інформацією про ще один унікальний випадок:

–Заради справедливості  мушу визнати, що на цей раз спрацювали два фактори, — як високий професіоналізм медиків, так  і новітні методика  і препарати. Коли хворий поступив у відділення – в нього одна нога вже була ампутована, а інша, як кажуть у народі,  вже посиніла —  кров не пульсувала в ній. Завдяки новітнім лікам вдалося зберегти пацієнту нижню кінцівку.

Брак газетної площі  обмежує можливість передати все те, чим  по праву гордиться  колектив анестезії і інтенсивної терапії.

Останнім часом тут чимало зроблено задля  створення комфортних умов для  хворих і для роботи колективу. Допомогли їм у цьому підприємці Іван Михайлюк, Ярослав Ребрик і депутат райради Сергій Караслай. Священик о.Василій Ігнат, освячуюи приміщення після ремонту, образно  назвав цей архіважливий структурний підрозділ районної лікарні земним чистилищем в Іршаві. Бо й справді цей медичний колектив, без перебільшення, повертає людей  до земного буття.

Ваш отзыв

Ваш коментар