Версія для друку Версія для друку

ВЯЧЕСЛАВ СВІЧКАР: «ВІДСТОЮВАТИМУ ВСІХ, ХТО ХОЧЕ ВІДДАНО, СПРАВЕДЛИВО, БЕЗ ХАБАРІВ ПРАЦЮВАТИ НА РОЗВИТОК РАЙОНУ»

На Іршавщині проживає близько сто тисяч населення. Керувати таким районом нелегка і відповідальна справа. Є недоліки, які треба усувати, є проблеми, що треба вирішувати.

Звісно, не обійтися без потенціалу, котрий треба розвивати і т.д. Більше трьох тижнів тому головою Іршавської райдержадміністрації призначено Вячеслава Сергійовича Свічкаря. Виконано перші кроки, склалися певні враження, очевидно, сформувалося бачення команди, з якою співпрацюватиме, тощо. Все це ми спробували дізнатися в інтерв’ю.

– Вячеславе Сергійовичу, які Ваші враження, відколи очолюєте райдержадміністрацію?

– З самого початку ставив перед собою завдання – вникнути в стан справ. Зрозуміло, що мені було відомо багато чого і до того, адже я народився і виріс у Загатті. На теренах району працював на різних посадах у сфері права.  За стільки часу доводилося неодноразово спілкуватися з мешканцями нашого краю, вирішувати їх земельні, майнові, якоюсь мірою кадрові питання і т.д. Все це, безперечно, згодиться у нинішній роботі.

Всім відомий стиль роботи попередньої влади. Народ сказав своє слово, дав оцінку. На вирішення чекає ціла купа проблем у сферах освіти, медицини, культури. Не може не турбувати стан доріг тощо. Необхідно працювати над створенням нових робочих місць, розвитком туризму і рекреації. Справ вистачає. Всіх зусиль докладатиму для того, щоб вирішувати ці питання. Треба відходити від принципу: «поговорили і забули». Потрібно робити конкретні справи. Головне – виправдати довіру людей.

– Але ж тут необхідна і співпраця з депутатами райради?

– Звісно, є речі, над якими вже треба працювати і не відкладати їх у довгу шухляду. Всі об’єкти соціальної сфери в першу чергу мають добре функціонувати.  Ставлю інтереси району вище за меркантильні забаганки окремих осіб. Тому на реалізацію якраз цих завдань налагоджуватимемо тісну співпрацю з народними обранцями, адже кожен з них представляє ту чи іншу громаду, має авторитет на її теренах.

–  В цьому контексті важлива й взаємодія з сільськими та міською радами. Назвіть вже зроблені кроки у цьому напрямку?

– Вважаю, що, сидячи лише в кабінеті, бажаного результату не домогтися. Людям не завжди виходить приїхати з віддалених сіл у райцентр, аби вирішити власне питання. То домашні клопоти, то фінансова скрута, можливо. Саме для цього і проводимо виїзні прийоми громадян. Окрім того, то чудова нагода відвідати об’єкти соціальної сфери, ознайомитися з їх станом, взяти на замітку ті чи інші моменти, а відтак працювати над їх вирішенням. Вже провів прийоми громадян у Білках, Довгому, Лисичові, побував у Собатині, де відновлюють постраждалу від пожежі школу І ступеня. Також провів робочу зустріч з керівником підприємства ТзОВ «Берег кабель». Ознайомився з ходом ремонту дороги на відрізку від Іршави до Сільця. Як то кажуть, процес пішов. Звісно, на цьому не зупинимося.

– Слово громадськості має неабияку вагу. У цьому напрямку щось планується?

– Відзначу, що я відкритий для спілкування. Завжди відчинені двері для тих, хто хоче конструктивної розмови. Ще один такий цікавий момент. Представники нашої політичної сили сформували земельну комісію при міській раді з громадськості. Як відомо, за часів попередньої районної влади там було чимало проблем з отриманням земельних ділянок в урочищах Ставліш та Летище. Люди роками стояли в черзі, а, зрештою, землю отримали посадовці. І навіть не завжди ті, що з міста. Наразі є позитивні зрушення. На 177 земельних ділянок оформлено накази. Таку практику співпраці з громадськістю могли б застосувати й сільські ради.

Варті уваги й інші справи наших активістів. Було придбано обладнання з енергозбереження і передано на схід країни для використання в антитерористичній операції. Для постраждалих під час неї в Іршаві провели акцію «Поділись кров’ю, врятуй чиєсь життя». Кров здало близько сімдесяти чоловік.

Що стосується роботи з громадськістю, то проводитимемо круглі столи. Під час таких заходів спільно з громадськими активістами обговорюватимемо проблеми нашого району, шляхи їх вирішення тощо.

До речі, вже пройшли два такі зібрання. Перший круглий стіл стосувався проведення фестивалю «Гамора-2014». Багато розмов точилося стосовно доцільності організації цього заходу. Через це і було запрошено громадських активістів, які причетні до культурно-мистецького життя краю. Їх вердикт був однозначним: фестиваль треба проводити. А на цьому тижні, спільно з громадськістю, депутатами райради та освітянами, розглядали питання проведення літнього оздоровлення дітей у загальноосвітніх школах району з денним перебуванням. Тут також однозначно дійшли до висновку про те, що така практика є  неефективною.

– Які кадрові ротації будуть в райдержадміністрації?

– Враховуватимуться професійні якості конкретної людини, її авторитет серед колег і громадськості. Від цих критеріїв відштовхуватимуся. Як в райдержадміністрації, так і за її межами відстоюватиму інтереси всіх, хто хоче віддано, справедливо, без хабарів працювати на розвиток району. А службовці, які скомпрометують себе на посаді, будуть негайно звільнені.

– Розкажіть про ваші основні плани на майбутнє.

– Разом з нашими земляками я відстоював майбутнє в Києві на Майдані. Ми виборювали зміни на краще. Знаю, що у людей є великі надії і сподівання. Робитимемо все для того, аби їх не розчарувати. Також треба враховувати і той факт, що великі справи за день не робляться.

Іван СТЕПОВИЙ.   

Ваш отзыв

Ваш коментар