Версія для друку Версія для друку

ВІД ЧОГО ТРЕБА ЗАХИЩАТИ ДІТЕЙ

Щороку в перший день літа відзначають Міжнародний день захисту дітей – свято радості та надії, адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це відповідальні дорослі.

4 червня відзначають Міжнародний день безневинних дітей − жертв агресії.

12 червня – Всесвітній день дій за усунення дитячої праці.

В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.

У державній політиці нинішньої України проблеми захисту підростаючого покоління мають пріоритетний напрям. Але слід зауважити, що розв’язання проблем захисту дитини, дитинства від небезпек, які існують у сучасному житті, далеке від ідеального. В Україні зросла велика кількість випадків фізичного та психологічного насилля над дітьми, про що свідчить статистика. Беззахисність починається іноді з першого подиху дитини. Щотижня тільки в пологових будинках Києва до десятка новонароджених дітей опиняються без материнської, а отже, і батьківської, себто родинної опіки, бо молоді матері їх просто залишають. Дані опубліковані психологами соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. Серед дітей, котрі підростають у повноцінних сім’ях, немало таких, які зазнають не лише якихось утисків, а й знущань і побоїв від своїх рідних. Доволі гостра проблема постає перед Україною і у випадку з безпритульними дітьми. Вже не перший рік соціальні служби для дітей та молоді вживають заходи для безпритульних дітей, але, на жаль, суворі закони вулиці перемагають над ними. Ці діти в досить юному віці вживають наркотики, алкоголь, а деякі з них вже Віл-інфіковані, вони ідуть на злочин. В очах цих дітлахів читається не цікавість до життя їх однолітків, які живуть не за їх правилами. Безпритульники не бажають бути сиротами, вони хочуть бути дітьми вулиці. Це велика проблема для нашого суспільства і України в цілому, розв’язання якої потрібно вирішувати не тільки на одному рівні соціальних служб, але й на рівні державних органів влади.

І все-таки від чого ж ми з Вами, сучасні дорослі, будемо захищати наших дітей сьогодні? З якого боку не подивитися — захищати дітей нам доведеться від нас, дорослих.

Від дорослих, які здійснюють теракти, від дорослих — злочинців, гвалтівників! Від дорослих, які створюють злі мультфільми для наших дітей, від дорослих, які видають книги з орфографічними помилками, від психічно неврівноважених педагогів, покликання яких — не педагогіка, від вульгарності і бруду, з якою кожен день зустрічаються наші малюки …

Але як же захистити від усього цього зла наших дітей?

Може, потрібно просто обійняти свого малюка, і сказати щиро: «Як здорово, що ти у мене є». І зробити це не лише 1 червня, а 2 і 3 та ще безліч разів. Адже саме це необхідно нашим дітям.

Міжнародний день захисту дітей – це нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.

Іван РОШКО,

педіатр.

Ваш отзыв

Ваш коментар