Версія для друку Версія для друку

ПРО ЧИСТОТУ І ПОРЯДОК СЛІД ТУРБУВАТИСЯ ПОВСЯКЧАС

На одному із сайтів прочитав: «Рибалки Іршавщини спільно з активістами щотижнево проводять суботники і спільними зусиллями роблять місто та його окраїни чистішими». Але завжди хтось знайдеться, кому правила не писані, починає свинити. Мова йде  про територію неподалік вул. Зарічна (в народі її називають Любимою), де рибалки та громадські активісти прибрали територію від сміття, для відпочиваючих встановили стіл та лавиці.

Близько місяця тому були спроби зруйнувати лавиці та стіл, а в суботу туди завезли … сміття. Незважаючи на застережливу табличку «Не смітити», викинули побутові відходи у водойму.

Про іршавських активістів недавно писала і районна газета «Нове життя». Вони дійсно розпочали робити в Іршаві добрі справи. Працюючи за «спасибі», наводять порядок на річках і потічках району, приводять їх в належний стан. Для цього витрачають власні кошти, свій робочий час чи вихідні.  Крім впорядкування прибережних смуг і водних русел, вони ще й займаються природоохоронною діяльністю: при нагоді затримують порушників і наводять з ними порядок.  Це радує.

Буваючи в країнах Західної Європи, закарпатці багато для себе почерпнули. Там у лісах, мов у парку: ніде ні смітинки. Чагарники вирубуються, сухі гілки спалюються у спеціально відведених місцях.

Прикро бачити, коли люди скидають у кювети мішки із сміттям, навіть не виходячи із автомобіля. Жахає і те, коли бачить неподалік річок цілі смітники. Дощові води все це зносять у річку, а там купаються і дорослі, і діти.

Кажуть: не там чисто, де підмітають, а там, де не смітять. Нам треба змалку прищеплювати дітлахам любов до чистоти і порядку. Взірцевим у цьому плані можна назвати село Заріччя. Тут кювети прикрашають не кропива і різного роду бур‘яни, а квіти. І на подвір‘ях сільчан порядок. У зарічан можна чимало чого повчитися. Тут би можна провести і виїзну нараду сільських голів (до речі, раніше такі проводилися).

А в багатьох селах ще можна побачити в кюветах пісок, каміння, цеглу, блоки та інші будівельні матеріали. У Чехії чи Франції, звісно, такого не побачиш.

Отже, нам є над чим працювати, щоб зробити село чи місто, мов писанка. Тоді і гостей можна буде любо запросити, і самому пожити в такій райській місцині.

Михайло ЛЕНДЄЛ,

наш позаштатний кореспондент, с. Брід.

Ваш отзыв

Ваш коментар