Версія для друку Версія для друку

ОБГОВОРЮЄМО ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Запрошуємо представників громадськості, фахівців долучитися до обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», розробленого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з метою реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування. Необхідність таких змін обумовлена тим, що саме Конституція визначає основи системи влади, і без відповідних змін провести реформу неможливо.

Основні зміни до Конституції України передбачають:

Утвердження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада;

Передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим комітетам рад відповідного рівня;

Розподіл  повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;

Чітке забезпечення повноважень  органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь у загальнодержавних податках;

Ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

Ключові зміни стосуються розділів ІХ «Адміністративно-територіальний устрій» і ХІ «Місцеве самоврядування», які викладені в новій редакції. Пропонуються також деякі зміни в розділи ІV «Верховна Рада», V «Президент України», VІ «Кабінет Міністрів. Інші органи виконавчої влади.» Суть децентралізації влади – максимально передати повноваження на місця і фінансові інструменти для реалізації цих повноважень, чітко розмежувати повноваження як між органами місцевого самоврядування, так і між органами виконавчої влади за принципом субсидіарності, визначити механізми відповідальності органів місцевого самоврядування перед виборцями і перед державою.

Пропонується на рівні регіонів створити виконавчі комітети обласних рад, на рівні районів – виконавчі комітети районних рад, на рівні громад – залишити виконавчі комітети рад і ради громади.

Спільним розпорядженням в.п. голови районної ради та голови райдержадміністрації утворено робочі групи із організації обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади та затверджено їх графік роботи.

Обговорення змін до Конституції України робочою групою з працівників районної ради проведено вже в Лисичівській, Кушницькій та Брідській територіальних громадах за участі представників соціальної сфери, сільських депутатів та активу села, а також в колективі районної ради.

Порівняльна таблиця до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» та роз’яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні розміщені на офіційному веб-сайті районної ради www.irshava-rada.gov.uaу рубриці «Публікації та оголошення».

   Пропозиції та зауваження просимо до 30 липня 2014 року надсилати у виконавчий апарат районної ради письмово за адресою: 90100, м. Іршава, пл. Народна, 3, тел.: 2-37-20, або електронною поштою за адресою:  irrada@meta.ua».

Л. Куртинець,

начальник відділу юридичногозабезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату районної ради.

Ваш отзыв

Ваш коментар