Версія для друку Версія для друку

НАВЧАННЯ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Нещодавно  в Ільницькій ЗОШ І-ІІІ ст. школі-інтернат, з ініціативи директора школи Тетяни Олексій та відповідно до Плану основних заходів з підготовки цивільного захисту, проведено День цивільного захисту.

Відкриття Дня цивільного захисту розпочалося на шкільному подвір’ї  із шикування класів та працівників школи. Начальник цивільного захисту школи Тетяна Володимирівна ознайомила вихованців та особовий склад школи з основними цілями та завданням проведення Дня цивільного захисту.

Перед учнями виступив начальник відділу з питань цивільного захисту Іршавської РДА Юрій Химинець, який привітав присутніх, коротко розповів про створення системи цивільного захисту, метою і завданням якої є профілактика та захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф, техногенного або природного характеру .

Заступник начальника Державної пожежно-рятувальної частини №5 Іршавського райвідділу УДСНС України у Закарпатській області Дмитро Козар розповів школярам про структуру державної пожежної служби, про обов’язки та відповідальність пожежника, про порядок дій під час гасіння пожежі та перевірив учнів на знання пожежних правил. Також було проведено тренувальні навчання з ліквідації пожежі.

Начальник Іршавського гірського пошуково-рятувального відділення Закарпатського загону спеціального призначення УДСНС України Віктор Лисовський розказав вихованцям про захист населення від небезпечних наслідків стихійних лих (повені, пожежі, землетрусу селевих потоках), провів навчання дітей і підлітків з основних прийомів захисту від неочікуваних травм та дій в екстремальних ситуаціях.

В ході Дня цивільного захисту проведено відкриті уроки з предметів, виховні заходи, конкурси, вікторини. Учні та вчителі мали змогу скористатися методичною та художньою літературою із викладки книжок «Запобігти, врятувати, допомогти!», яку підготувала зав.бібліотекою  Л.Ю. Медвецька.

Фахівцями пожежно-рятувальної частини, спільно з невоєнізованим формуванням та особовим складом штабу ЦЗ школи, проведено навчальну евакуацію учасників навчального процесу з приміщення, локалізацію умовної пожежі та надання першої медичної допомоги постраждалим при надзвичайній ситуації.

Особовий склад штабу, невоєнізовані формування ЦЗ,  вчителі і учні школи діяли в цілому організовано,  основні заходи виконані у встановлений нормативний час.

Старання та творчий підхід до виконання заходів плану Дня цивільного захисту  виявили начальник цивільного захисту, директор школи Т.В Олексій,  вчителі О.О.Максименко, Д.Д. Кізляк, Є.В. Рєзанов, Н.В.Бондаренко, Н.В. Мешко, Р.І.Петриган, М.П.Блажин, М.В. Марковцій, Л.Ю.Медвецька, М.В. Зем’янська, М.І.Цибинога, В.В.Ломага, обслуговуючий персонал М.П. Ковач, Н.М. Капітан, Л.І. Демчик.

В ході проведення тематичних уроків  з питань ЦЗ хорошу активність і знання показали учні: 5-го   класу Віра Марко (класний керівник  Д.Д. Кізляк); 6-го   класу Вікторія Марко, Василь Гобан, Володимир Клюса (П.П. Бокотей);    7-го   класу Ілля Сенина, Олександр Кабаль, Віктор Пасхал (М.В. Зем’янська); 8-го класу Елеонора Копин, Христина Черничко (М.І. Цибинога).

Слід відзначити чіткі дії щодо захисту здоров’я та життя людини в надзвичайних ситуаціях учениць10-го класу Галину Гузинець та Мар’яну Козьма.

Директору Тетяні Володимирівні Олексій  та вчителям школи щира вдячність за виховання та роботу по підготовці учнів до виконання необхідних завдань з питань цивільного захисту.

Ваш отзыв

Ваш коментар