Версія для друку Версія для друку

ДОБРОЧИННІСТЬ — СТАН СЕРЦЯ

Піднесено та урочисто відзначили  свято останнього дзвоника в новій Луківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів.  Директор школи Ольга Юріївна Хандра підбила підсумки навчально-виховної роботи педагогів та учнів за рік. Переможцям  було вручено багато нагород, грамот, дипломів, призів за участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, турнірах, змаганнях, предметних олімпіадах.

Святково  прибрана зала в кольори національної символіки, а білі голуби на центральній сцені символізували світлу, щасливу і безхмарну дорогу для випускників. Найбільшою нагородою для колективу школи цього року є перемога у всеукраїнському  конкурсі благодійних проектів «Добро починається з тебе», організованого Міжнародним благодійним фондом Україна-3000.

Доброчинність – це насамперед прояв стану серця людини. Лише співчутлива, добросердна особистість спроможна щиро відгукуватись на потреби інших.   Цю рису характеру людини намагаються виховувати в учнів з перших років навчання вчителі, класні керівники та батьки Луківської ЗОШ І-ІІ ст. Наша школа  уже всьоме бере участь у цьому престижному конкурсі.  Навчальний заклад цілий рік працював над реалізацією культурологічного благодійного проекту «Відродження та збереження старожитностей рідного села»,  мета та завдання якого – формувати особистісно зорієнтованого учня, прививати навички пошукової роботи, вміння спілкуватися з людьми; віднайти, зібрати та зберегти старожитності села, створити шкільний музей, виховувати в учнів почуття людяності, доброти,  вміння цінувати історію власного народу, надбання попередніх поколінь; виховувати любов до історичного минулого народу. Керівником проекту призначено Надію Іванівну Шпортень – голову методичного об*єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін, координатором  роботи – педагога-організатора  Марію Михайлівну Маланку, залучено до роботи всіх  класних керівників, вчителів, учнів,  батьків, громадськість  та небайдужих жителів села.

З учнівського колективу школи сформовано волонтерські загони, кожен з яких мав свої цілі та завдання: відвідини старожилів, організація зустрічей з ветеранами праці, інтелігенцією з метою збору інформації про минуле життя села, екскурсії стежками  рідної місцевості, збір старожитностей, їх опис, паспортизація, реставрація експонатів для шкільного музею; створення та оформлення кімнати для музею, організація майстер-класів від старожилів, створення літопису та відеопрезентації «Історія школи», постановка ряду виховних заходів – «Сільські вечорниці», «Історія моєї родини – в історії мого краю», «Бабусин рушник у сучасній оселі», «Село рідне, пишаюся тобою!».  У рамках даного благодійного проекту проведено ряд благодійних акцій: «Милосердя», «Подаруй експонат для шкільного музею», «Різдвяний подарунок старожилам», «Від серця до серця», «Запали свічку пам’яті», «З бабусиної скрині», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» тощо. Результатом роботи є створення шкільного музею, найбільше експонатів для якого подарували учні, вчителі та батьки – М. І. Лях, І. А. Лях, Н. І. Урста, О. О. Білак,  Т. Д. Ісак,  О. І. Лях, В. А. Симканич,  Т. П. Вербищук, О. В. Фанта, Л. І. Коцан та інші .

Наш благодійний культурологічний проект «Відродження та збереження старожитностей рідного села» став кращим серед 24 проектів з усієї України і був відібраним для участі у підсумковій конференції благодійної програми «Добро починається з тебе», що відбулася 9 квітня 2014 року в Києві. Його презентувала для високоповажного журі конкурсу та гостей директор школи. За підсумками  захисту  проектів,   школа нагороджена дипломом за ІІ місце у VІІ Всеукраїнському конкурсі благодійних проектів «Добро починається з тебе» та Сертифікатом на отримання благодійної допомоги в розмірі 2000 гривень.

Участь та робота в благодійних проектах, методичні рекомендації щодо організації благодійної роботи в загальноосвітній школі описано в методичному посібнику «Виховання інтересу до історії через краєзнавчу, пошукову роботу, спрямовану на особистісно орієнтоване навчання і виховання учнів», який цього року видала директор школи, вчитель-методист О.Ю. Хандра. У ньому велика увага приділяється вивченню історичного краєзнавства як молодої науки, покликаної розвивати та поглиблювати знання учнів про рідний край через проблемно -пошукові форми і методи роботи, а також через залучення школярів до благодійної роботи. Таку роботу ми будемо продовжувати і надалі, щоб  виховувати справжніх українців, гідних синів і дочок  України.

Наш кор.

Ваш отзыв

Ваш коментар