Версія для друку Версія для друку

ЯК ЗАВЕРШИЛИСЯ РАЙОННІ ЗМАГАННЯ З ТУРИЗМУ

Навчальний рік в Іршавській районній станції юних туристів (директор – Іван Терпай) традиційно завершується районними змаганнями з техніки пішохідного туризму. Даний захід є важливим і вирішальним, оскільки його результати вносяться до зведеного підсумку першості по туризму «Кубок Іршавщини – 2014».

Техніка пішохідного туризму є одним з найулюбленіших і популярних  видів спортивного туризму серед  гуртківців Іршавської райСЮТур.

Найбільш оптимальним місцем для проведення районних змагань з техніки пішохідного туризму (далі – ТПТ) є, звичайно, урочище Ставліш, що на околиці Іршави. Саме сюди в суботу, 24 травня, прибуло більше ста вихованців туристсько–краєзнавчих гуртків з різних куточків Іршавщини. Всі учасники (згідно свого віку) були поділені на дві вікові групи: молодшу ( 5-8 класи) та старшу (9-11 класи). В цьому навчальному році чисельність команд для участі у змаганнях з ТПТ становила  25, з них: 10 команд старшої вікової групи та 15 – молодшої.

На урочистій лінійці  відкриття, право винести державний прапор України надали переможцям попередніх районних змагань з орієнтування на місцевості. Заступник директора Іршавської райСЮТур (головний суддя змагань) Олександр Осійський привітав усіх учасників із завершальним туром змагань  в рамках «Кубка Іршавщини – 2014» і ознайомив з умовами проходження наведеної дистанції на всіх етапах. Головний секретар змагань  Ольга Боднар оголосила порядок старту всіх команд і ознайомила із суддями на етапах.

Серед основних етапів, які проходили всі команди, були: підйом по схилу (для старших команд – самонаведенням), траверс схилу, навісна переправа через річку, спуск по схилу, вертикальний «маятник» через яр («тарзанка»), переправа через річку за допомогою «паралельних мотузок» та горизонтальний «маятник». Перемогу в даному заході отримає команда, яка правильно і найшвидше пройде всі етапи.

Після завершення змагань на урочистій лінійці були підбиті підсумки і нагороджені переможці. Серед учасників молодшої вікової групи найкращі результати показали вихованці гуртка «Спортивне орієнтування» з Іршави у складі: Анна Дьякова,  Анатолій Улашин, Олег Ізай та Ірина Дьякова (керівник гуртка – Іван Жідов).   Друге місце посіла  команда «Пішохідний туризм» з Чорного Потоку у складі: Яна Бровдій, Оксана Глеба, Олександр та Василина Глеба (керівник: Еріка Шкіря). Третіми в даних змаганнях стали гуртківці з Сухівської ЗОШ І-ІІ ст.. у складі: Вікторії Батрин, Юлії Штефко, Марії Пупени та Івана Крьока (тренер: Іван Марканич).

Серед команд старшої вікової групи  перше місце посіла команда гуртка «Спортивне орієнтування» з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст..№1 у такому складі: Мар’ян Осійський, Олександра Осійська, Жанна Брич та Владимира Осійська (тренер команди – Олександр Осійський). Другими в даному заході стали вихованці гуртка «Пішохідний туризм» з Довгого у складі: Тарас Куля, Олег Боднар, Юля Татош та Денис Віг (керівник: Ольга Боднар). І третє місце завоювала команда із села Суха: Марія Кремінь, Анатолій Кузан, Анюта та Ганна Ряска (тренер: Іван Марканич). З хорошими результатами виступили також команди з Білок (тренер – Михайло Полянський та Вікторія Попдякуник) та Ільниці (керівник гуртка – Леся Осійська). Кращі учасники районних змагань з ТПТ ввійдуть до складу збірної команди Іршавського району для участі в Кубку України серед юнаків з пішохідного туризму – Відкритому чемпіонаті Закарпатської області серед юнаків з пішохідного туризму «ЄвроКарпати – 2014», який відбудеться в червні в с.Оріховиця Ужгородського району.

Завершуючи навчальний рік, можна підбити підсумки першості по туризму «Кубок Іршавщини – 2014», який проводить дирекція Іршавської райСЮТур уже 10 років поспіль. Цей захід дає змогу побачити роботу кожного  гуртка на протязі року. Отож, серед учасників  молодшої вікової групи кубок отримують вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків при Ільницькій ЗОШ І-ІІІ ст..(23 бали) (керівник гуртка – Леся Осійська). Друге місце посіли гуртківці з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (54 бали)  під керівництвом Івана Жідова. І третіми стали юні туристи з Довгого (61 бал)керівник гуртка – Ольга Боднар. У старшій віковій групі найкращі результати у гуртківців з Іршавської школи №1 (10 балів)під керівництвом Олександра Осійського). Другими стали юні туристи з Дубрівки (29 балів)керівник гуртка – Тетяна Білак. А третє місце посіли вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків з Довгого (36 балів) тренер – Ольга Боднар.

Але на цьому Іршавська районна станція юних туристів не завершує свою роботу. Вже з 1 червня 2014 року стартує екологічна похідно-оздоровча експедиція «Іршавські мандри – 2014», яка проводиться вже на протязі 11-ти років.  Запрошуємо всіх бажаючих юних туристів оздоровитися і відпочити у поєднанні з природою.

Леся Осійська,

методист Іршавської

райСЮТур.

Ваш отзыв

Ваш коментар